Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДОМЕННОЇ ПЛАВКИ УДОСКОНАЛеННЯм управління ПРОЦЕСАМИ в ГОРНІ ПЕЧІ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДОМЕННОЇ ПЛАВКИ УДОСКОНАЛеННЯм управління ПРОЦЕСАМИ в ГОРНІ ПЕЧІ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДОМЕННОЇ ПЛАВКИ УДОСКОНАЛеННЯм управління ПРОЦЕСАМИ в ГОРНІ ПЕЧІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,92 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
На правах рукопису
Лялюк Віталій Павлович
УДК 669.162
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДОМЕННОЇ ПЛАВКИ
УДОСКОНАЛеННЯм управління ПРОЦЕСАМИ в ГОРНІ ПЕЧІ
05.16.02 – “Металургія чорних металів”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
Доктор технічних наук, професор Товаровський Йосип Григорович,
Інститут чорної металургії НАН України, старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Тарасов Володимир Петрович, Приазовський державний технічний університет, професор кафедри металургії чавуну;
доктор технічних наук, професор Довгалюк Борис Петрович, Дніпродзержинський державний технічний університет, професор кафедри автоматизації виробничих процесів;
доктор технічних наук, професор Губинський Володимир Йосипович, Національна металургійна академія України, завідувач кафедри теплотехніки й екології металургійних печей.
Провідна установа: Донецький національний технічний університет, Міністерство освіти та науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “ 15 ”жовтня 2002 р. у 1230 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 08.084.03 при Національній металургійній академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної металургійної академії України, 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий “ 31 ”серпня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор ____________________ Камкіна Л.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ключовими проблемами чорної металургії України в даний час є скорочення витрат енергетичних і матеріальних ресурсів на виробництво чавуну і підвищення одиничної потужності агрегатів. Найбільш вагомим фактором у рішенні цієї проблеми є економія коксу, питома витрата якого на 140-150 кг/т чавуну перевищує відповідні витрати в промислово розвинутих країнах.
Рішення поставленої задачі за рахунок підвищення ступеню використання теплової і хімічної енергії газового потоку здійснюється шляхом його раціонального розподілу по перетині доменної печі – як “зверху” – керуванням розподілом шихтових матеріалів на колошнику, так і “знизу” – керуванням подачею дуття і формуванням потоку газів у горні. Перше розроблене більше, друге – менше, що пов’язано з труднощами одержання первинної інформації про процеси в горні.
Процеси в горні є динамічними і багатофакторними. Відстеженням змін окремих параметрів не вдається точно оцінити, в якому напрямку підуть ті чи інші процеси, через що прийняття коректних рішень з управління ходом доменної плавки утруднено. Недостатньо вивчене, зокрема, питання про розміри фурмених зон горіння і глибину проникнення газів до центру горна, особливо при використанні комбінованого дуття, а також залишаються дискусійними критерії оцінки цих параметрів і способи керування ними. Застосовувані на практиці способи введення природного газу в потік дуття не забезпечують максимально-можливої ефективності його використання і вимагають удосконалення. У зв’язку з погіршенням якості коксу і його руйнуванням у ході плавки необхідні прогнозування і попередження очікуваних захаращень горну в умовах дефіциту традиційних “промивних” матеріалів. Зазначені питання, а також ряд загальних проблем доменної плавки як великої системи лягли в основу даної дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Питання, що розглядаються в дисертаційній роботі, відповідають Державній програмі розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 року і Державній програмі енергозбереження. Виконання дисертації зв’язане з планами робіт НМетАУ, ІЧМ НАН України і КДГМК “Криворіжсталь”. Основу дисертації складають результати науково-дос-лідних робіт, виконаних з 1983 по 2002 роки: № гос.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДОМЕННОЇ ПЛАВКИ УДОСКОНАЛеННЯм управління ПРОЦЕСАМИ в ГОРНІ ПЕЧІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок