Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ МАШИНОБУДІВНОЇ ПРОДУКЦІЇ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОЇ РИНКОВОЇ КОН’ЮНКТУРИ

КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ МАШИНОБУДІВНОЇ ПРОДУКЦІЇ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОЇ РИНКОВОЇ КОН’ЮНКТУРИ

Назва:
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ МАШИНОБУДІВНОЇ ПРОДУКЦІЇ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОЇ РИНКОВОЇ КОН’ЮНКТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Ларка Андрій Володимирович
УДК 339.137.2:338.45
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ МАШИНОБУДІВНОЇ ПРОДУКЦІЇ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОЇ РИНКОВОЇ КОН’ЮНКТУРИ
Спеціальність 08.07.01 – економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Гаврись Олександр Миколайович,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
декан факультету бізнесу та фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Клочко Василь Степанович,
Українська інженерно-педагогічна академія,
професор кафедри економіки промислових підприємств;
кандидат економічних наук,
Загорянська Олена Леонідівна,
Кременчуцький державний політехнічний університет,
доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа: Східноукраїнський національний університет ім. В.Даля,
кафедра економіки підприємства,
Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться 15 вересня 2006р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.02 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21, корпус У1, ауд.1001.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету ”Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий “ 8 ” серпня 2006 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Перерва П.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Оцінка конкурентоспроможності (КС) машинобудівної продукції в умовах нестабільної ринкової кон’юнктури належить до нагальних економічних завдань, вирішення яких дозволить розкрити та використати додаткові резерви прискорення темпів інноваційної діяльності. На сучасному етапі розвитку ринкової економіки в Україні однією з центральних проблем є задача підвищення КС промислових, зокрема, машинобудівних виробів. У зв’язку з цим важливими є завдання достовірної оцінки рівня їх КС, пошуку шляхів визначення показників, що характеризують цей рівень, аналізу можливостей їх використання в маркетинговій, виробничій та науково-дослідній діяльності. Будь-які заходи щодо удосконалення техніко-економічних параметрів продукції впливають на рівень КС, від якого залежить здатність продукції зайняти на ринку місце, що відповідає зусиллям і коштам, витраченим на розробку та виробництво. Таким чином, виникає об'єктивна необхідність комплексного вирішення зазначених завдань.
Проблемами дослідження КС займалися вітчизняні та зарубіжні вчені- економісти: Л.В. Барташев, Г.Дж. Болт, Є.А. Горбашко, В.Є. Демидов, Е. Демінг, Дж. Еванс, П.С. Зав'ялов, Ю.Б. Іванов, Т.А. Клюєва, Р.М. Колегаєв, Ф. Котлер, Є.В. Крикавський, А.М. Литвиненко, Д.С. Львов, В.М. Огризков, В.В. Окрепілов, П.А. Орлов, П.Г. Перерва, М. Портер, А.А. Садєков, В.І. Сиськов, Є.К. Смирницький, М.А. Тат'янченко, Б. Твісс, Р.М. Тихонов, Х.А. Фасхієв, Р.А. Фатхутдінов, Ю.Ф. Шамрай, Л.Я. Шухгальтер, А.І. Яковлєв та інші. Водночас, у зв'язку з тим, що проблема оцінки та підвищення КС є складною та комплексною, залишаються завдання, які потребують подальшого дослідження та вирішення. До недавнього часу КС продукції розглядалася, в основному, в межах зовнішньоекономічної діяльності у зв’язку з оцінкою якості товарів, що експортуються. В сучасних умовах інтенсивної конкуренції необхідно визначати рівень КС продукції не тільки на зовнішньому, але і на внутрішньому ринку. При цьому важливими невирішеними завданнями є удосконалення способів оцінки показників, що враховуються при визначенні збитків через відмови сільськогосподарської техніки, методики розрахунку КС промислової продукції, зокрема, двигунів внутрішнього згоряння, розробка методичного забезпечення по визначенню ціни споживання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ МАШИНОБУДІВНОЇ ПРОДУКЦІЇ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОЇ РИНКОВОЇ КОН’ЮНКТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок