Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ АДАПТИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ АДАПТИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ АДАПТИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,70 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ К.Д.УШИНСЬКОГО (м. Одеса)
КУЗНЄЦОВА ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 152.3
ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ АДАПТИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор психологічних наук, професор
Саннікова Ольга Павлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса),
завідувач кафедри психології.
Офіційні опоненти - доктор психологічних наук, професор
Каліна Надія Федорівна,
Таврійський національний університет
імені В.І.Вернадського (м.Сімферополь),
завідувач кафедри глибинної психології та психотерапії;
- кандидат психологічних наук, доцент
Ямницький Вадим Маркович,
Рівненський державний гуманітарний університет,
доцент кафедри загальної психології та
психодіагностики.
Провідна установа – Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна.
Захист дисертації відбудеться “ 27 “ травня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою: 65008, м.Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського за адресою : 65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26
Автореферат розісланий “ 26 “ травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибух Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний етап розвитку українського суспільства характеризується зростаючим динамізмом суспільно-політичного життя, радикальними соціально-економічними перетвореннями, значними соціокультурними трансформаціями. Стрімкі зміни встановлюють високі вимоги до особистості, її внутрішніх ресурсів, насамперед, до адаптивності як здатності людини пристосовуватися до невизначених умов середовища і здійснювати ефективне функціонування за нових обставин. Саме це визначає актуальність дослідження адаптивності як психологічного феномена, що виявляється при взаємодії особистості з соціальним середовищем, та її чинників.
Дослідження адаптивності особистості розповсюджується на міждисциплінарний науковий простір, про що свідчить інтерес до означеного феномену з боку філософії, соціології, культурології, історії, педагогіки, психології, психотерапії та ін. У психологічній науці явище адаптивності розглядається в зв’язку з дослідженням проблем адаптації особистості в контексті загальної психології (Ю.О.Олександровський, Б.Г.Ананьєв, В.Г.Асеєв, О.Г.Асмолов, В.В.Бєлоус, Ф.Б.Березін, О.Н.Жмиріков, Н.Ф.Каліна, В.К.Калін, О.М.Лактіонов, В.І.Лебедєв, О.Н.Леонтьєв, О.В.Лібін, С.Д.Максименко, А.А.Налчаджян, В.В.Очеретяний, В.А.Петровський, В.І.Розов, С.Л.Рубінштейн, О.П.Саннікова, В.М.Ямницький; А.Басс, Р.Лазарус, Р.Плучік, Р.Пломін та ін.); психології особистості (А.Адлєр, Г.Айзенк, А.Бандура, Дж.Келлі, Р.Кеттелл, А.Маслоу, Г.Олпорт, К.Роджерс, Дж.Роттер, Б.Ф.Скіннер, Д.Б.Уотсон, В.Франкл, З.Фрейд, Е.Фромм, Х.Хартманн, К.Хорні, К.Г.Юнг та ін.); психології розвитку (Г.О.Балл, Л.С.Виготський; Дж.Боулбі, У.Бронфенбреннер, Е.Еріксон, М.Ейнсворт, Д.Палмер, Ж.Піаже, Д.Шеффер та ін.); соціальної психології (А.О.Алдашева, Г.М.Андреєва, М.І.Бобнєва, О.В.Скворцова, О.О.Скородумов; А.Фернхем, Л.Філіпс, П.Хейвен та ін.); психології праці (О.Г.Маклаков, А.В.Махнач, В.В.Попков, Л.С.Скрипко, І.В.Соловйов, О.О.Теличкін, В.Я.Тернопол, Н.В.Ядов та ін.); педагогічної психології (І.М.Владимирова, Ю.М.Десятникова, В.Г.Зубченко, Л.О.Кіяшко, Н.Г.Колизаєва, О.Г.Мороз, В.І.Натаров, О.С.Солодухова, Н.О.Чайкіна, О.Я.Чебикін, А.В.Фурман, В.С.Штифурак та ін.).
Проте, незважаючи на актуальність проблеми та фундаментальне значення адаптивності як фактору розвитку особистості, збереження її фізичного та психічного здоров’я, слід відмітити дефіцит досліджень, спеціально спрямованих на вивчення адаптивності як інтегральної властивості особистості, зокрема її природи, структури та особливостей вияву.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ АДАПТИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок