Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Радіонукліди в компонентах водних екосистем південного регіону України: міграція, розподіл, накопичення і контрзаходи

Радіонукліди в компонентах водних екосистем південного регіону України: міграція, розподіл, накопичення і контрзаходи

Назва:
Радіонукліди в компонентах водних екосистем південного регіону України: міграція, розподіл, накопичення і контрзаходи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,52 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Томілін Юрій Андрійович
УДК 615.849 - 614.7:613
Радіонукліди в компонентах водних екосистем
південного регіону України: міграція, розподіл,
накопичення і контрзаходи
03.00.01 — радіобіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному
гуманітарному університеті імені Петра Могили Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
доктор біологічних наук, професор
Кутлахмедов Юрій Олексійович,
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії
НАН України, завідувач лабораторії радіоекологічної надійності
біосистем відділу біофізики та радіобіології.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Хижняк Світлана Володимирівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, провідний науковий співробітник
лабораторії фізико-хімічної біології біологічного факультету;
доктор біологічних наук, професор
Кузьменко Михайло Ілліч,
Інститут гідробіології НАН України,
провідний науковий співробітник відділу радіоекології;
доктор біологічних наук
Дружина Микола Олександрович,
Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України, завідувач відділу радіобіології.
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 29 червня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, проспект академіка Глушкова, 2, біологічний факультет, ауд.434.
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.24.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “25 ” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрійчук Т.Р.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Серед численних антропогенних та природних чинників, які шкідливо впливають на біоценози та на людину, важливим залишається радіоактивне забруднення [Коггл Дж., 1986; Гродзинський Д.М., 2000; Кравець О.П. та ін., 2003]. Результати багатьох радіологічних досліджень свідчать, що значну небезпеку для людини створюють малі дози іонізуючого випромінювання [Muller Н., 1993; Руднєв М.І., 1997; Бурлакова Е.Б., 1997; Гродзинський Д.М., 2000].
Ядерна енергетика в Україні має стратегічно важливе значення: АЕС виробляють майже 50% електроенергії в країні. В той же час, як свідчать численні радіоекологічні дослідження навколо АЕС, діяльність їх помітно впливає на радіаційний стан прилеглих до них територій [Бабаев Н.С. и др. 1984; Алексахин Р.М. и др., 1990; Трапезников А.В. и др., 1994]. Виключного значення набувають аварійні ситуації, які супроводжуються надходженням радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Масштабність небезпеки такої ситуації постала під час і після аварії на Чорнобильській АЕС. Тому сьогодні, у разі подальшого існування і розвитку ядерної енергетики в Україні, все більшого значення набувають проблеми радіаційної безпеки і надійності АЕС [Ильин Е.П. и др., 1989; Гофман Д., 1994; Карачов І.І., 2000; Конопля Е.Ф., 2003].
Внаслідок надходження радіонуклідів у навколишнє середовище в процесі виробництва ядерної енергії дослідження міграції радіонуклідів у водних екосистемах залишаються надзвичайно актуальними. На особливу увагу заслуговують дослідження з вивчення поведінки радіонуклідів у водних екосистемах, які гідродинамічно пов’язані зі ставками-охолоджувачами та іншими технологічними водоймищами АЕС, з яких “станційні” (ті, які надходять у довкілля з технологічними скидами та викидами АЕС) радіонукліди можуть переходити у річкові і зрошувальні системи.
Матеріали радіологічних досліджень, проведених різними науковими установами на півдні України, показують, що в цьому регіоні існує чимало антропогенних і природних радіаційних факторів, які впливають на навколишнє середовище і здоров’я людини [Винцукевич Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: Радіонукліди в компонентах водних екосистем південного регіону України: міграція, розподіл, накопичення і контрзаходи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок