Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ АНАЛІЗУ)

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ АНАЛІЗУ)

Назва:
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ АНАЛІЗУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,20 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Пахар Ірина Володимирівна
УДК 316.334.3:369:351.74(477)
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ АНАЛІЗУ)
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті внутрішніх справ. Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: кандидат соціологічних наук, доцент
Лапшина Вікторія Леонідівна,
Харківський національний університет
внутрішніх справ,
начальник кафедри прикладної соціології
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Подольська Єлизавета Ананіївна,
Харківський гуманітарного університет
“Народна українська академія”,
професор кафедри соціології
 
кандидат соціологічних наук
Балакірєва Ольга Миколаївна,
Інститут економічних прогнозувань
Національної академії наук України,
завідуюча відділом моніторингових
досліджень соціально-економічних трансформацій
Провідна установа: Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, м. Харків.
Захист відбудеться “ 23 ” грудня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.06 Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 310080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 310080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 23 ” листопада 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапшина В.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У конституціях багатьох країн світу соціальний захист знайшов своє втілення як одна з найважливіших функцій держави. Це означає визнання відповідальності останньої не лише за життя своїх громадян, але й забезпечення процесу формування та розвитку повноцінної особистості, виявлення і нейтралізацію негативних чинників, які впливають на неї внаслідок включення в систему соціальних зв’язків, створення умов для самовизначення та ствердження в суспільстві. Сучасна українська держава не є винятком. Більш того, з переходом до ринкових відносин з'явилися нові фактори соціального ризику, що в поєднанні з традиційними, створюють додаткові перешкоди для соціальної безпе-ки і суспільства в цілому, і окремих його соціальних груп та осіб.
Щодо різ-них соціальних (в тому числі й професійних) груп соціальний захист має свої особливості. Специфіка його реалізації в органах внутрішніх справ зумовлена підвищеною ризикогенністю правоохоронної діяльності, з одного боку, і правовими обмеженнями, які негативно впливають на соціальний статус правоохоронців й роблять їх вразливими до певних соціальних подій, - з другого. Тому не викликає сумніву, що важливість цього виду діяльності для суспільства вимагає від держави прийняття додаткових зобов’язань щодо правоохоронців, не обмежуючись загальними гарантіями підтримки життєзабезпечення особи на рів-ні, необхідному для її виживання. Створення сприятливих умов для їх роботи та життя є одним з джерел боротьби з корупцією та зловживанням службовим становищем. Крім того, соціальний захист працівників органів внутрішніх справ повинен не тільки компенсувати важкі умови праці та обмеження їх прав, які випливають з умов проходження цього виду державної служби, але й стимулювати професійне зростання. Тому можливість залучення до ОВС висококваліфікованих фахівців, удосконалення рівня професійної підготовки правоохоронців значною мірою детермінована існуючим станом системи їх соціального захисту.
Після здобуття Україною незалежності принципи та основні напрямки системи соціального захисту працівників ОВС, що склалася ще за часів Радянського Союзу, в цілому були адаптовані. Сьогодні у нашій країні прийнято цілу низку законодавчих актів, які створюють правові та організаційні засади захисту правоохоронців, проте на практиці ці гарантії не завжди реалізуються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ АНАЛІЗУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок