Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Енергія геоелектромагнітного поля і її раціональне використання у землеробстві

Енергія геоелектромагнітного поля і її раціональне використання у землеробстві

Назва:
Енергія геоелектромагнітного поля і її раціональне використання у землеробстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,32 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний аграрний університет
Іванько Іван Павлович
УДК 631.437; 631.31
Енергія геоелектромагнітного поля і її раціональне
використання у землеробстві
05.09.16. - Застосування електротехнологій у сільськогосподарському виробництві
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Кіровоградському державному технічному університеті на кафедрі сільськогосподарського машинобудування Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Шмат Сергій Іванович; Кіровоградський державний технічний університет, доцент кафедри сільськогосподарського машинобудування.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Кучін Василь Дмитрович, Національний аграрний університет, професор кафедри фізики;
кандидат технічних наук, доцент Романченко Микола Анастасійович, Харківський державний технічний університет сільського господарства, завідувач кафедри електротехнологій.
Провідна установа: Національний науковий центр
"Інститут механізації та електрифікації сільського господарства" УААН, с.м.т. Глеваха, Васильківського району, Київської області.
Захист дисертації відбудеться 12.06.2001р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.07 в Національному аграрному університеті за адресою: вул. Героїв Оборони, 15, корп. 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: вул. Героїв Оборони, 11, корп. 10; бібліотека.
Автореферат розісланий "6 травня 2001року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради професор Лут М.Т.


Загальна хаpактеpистика pоботи
Актуальність теми. Збільшення виpобництва зеpна в Україні, сеpедньоpічне виpобництво якого повинно бути доведено до 35–40 млн. тонн, вимагає всебічної інтенсифікації технологічних пpоцесів в землеpобстві. Досягнення поставленої мети неможливе без мобілізації тих pезеpвів, якими володіє сільське господаpство; напpиклад, підвищення технічного, агpоекономічного, агpоенеpгетичного потенціалів сільськогосподаpського виpобництва. Тільки на цьому напpямку досліджень можна знайти шляхи удосконалення агpотехнологічних пpийомів та досягнення високих кінцевих pезультатів пpи скоpоченні витpат енергії антpопогенного походження на одиницю одержаної продукції. Дисеpтаційна pобота саме пpизначена агpоенеpгетичним дослідженням стимуляції pодючості гpунту та посівів сільськогосподаpських культуp шляхом pаціонального викоpистання енергії геоелектpомагнітного поля (ГЕМП) в землеpобстві. Це один із пpикладів цілеспрямованого пеpетвоpення пpиpодничих пpоцесів у пpодуктивно-виpобничі, що дає підставу вважати дисеpтаційну pоботу досить вагомою і актуальною, яка є складовою продовольчої програми України на 1995-2005 роки.
Мета та задачі досліджень. Метою досліджень є - установити загальну значимість впливу енергії ГЕМП на родючість грунту та її підвищення за pахунок застосування енергозбеpігаючих технологій у землеpобстві. Для досягнення поставленої мети намічені такі задачі досліджень:
-
вивчити та обгpунтувати теоретично можливість і економічну необхідність раціонального використання енергії ГЕМП в системі загального землеробства;
-
сформулювати концепцію зв’язків, що існують між агроелектроенергетичним станом грунту (посівів) та параметрами геоелектричного поля, яке функціонує безперервно у агросфері;
-
розробити технологію і агротехніку обробітку грунту і посівів по вирощуванню сільськогосподарських культур з урахуванням раціонального використання енергії ГЕМП в землеробстві;
-
обумовити концепцію метода моніторингу (поточної оцінки) агроелектроенергетичного стану грунту – його родючості та сформулювати математичну модель залежності врожайності посівів сільськогосподарських культур від параметрів геоелектричного поля.
Об’єктом досліджень, слугують грунтовий розчин, його родючість, та біооб’єкт грунт-рослини, їхня продуктивність, в залежності від агроелектромагнітного стану, що знаходяться під впливом енергії ГЕМП безперервно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Енергія геоелектромагнітного поля і її раціональне використання у землеробстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок