Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ ТЯЖКИХ ПОЗАЛІКАРНЯНИХ ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ

ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ ТЯЖКИХ ПОЗАЛІКАРНЯНИХ ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ ТЯЖКИХ ПОЗАЛІКАРНЯНИХ ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,90 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М. ГОРЬКОГО
ПОРОША НАТАЛІЯ СТАНІСЛАВІВНА
УДК 616.24-002-036.17-037-053.37
ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ ТЯЖКИХ ПОЗАЛІКАРНЯНИХ
ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ
14.01.30 – анестезіологія та інтенсивна терапія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Георгіянц Маріне Акопівна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Курапов Євген Петрович, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, професор кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФІПО,
доктор медичних наук, професор Кірєєв Семен Семенович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри дитячої хірургії та дитячої анестезіології.
Провідна установа: Національна медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України (м. Київ).
Захист відбудеться “ 19 ” травня 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.04 в аудиторії науково-дослідного інституту травматології і ортопедії Донецького державного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України (83048, м. Донецьк, вул. Артема, 106).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України (83003, м. Донецьк, проспект Ілліча, 16).
Автореферат розісланий “ 13 ” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к. мед. н., доцент А.М. Колесніков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гострі позалікарняні пневмонії (ПП) є одним з найпоширеніших захворювань дітей. Цьому сприяє імунологічна, функціональна і анатомічна незрілість організму дитини, а також широкий діапазон збудників захворювання. До групи високого ризику захворюваності відносяться діти раннього віку (В.К. Таточенко, 2002). Саме у таких хворих пневмонія нерідко протікає тяжко, атипово, що утруднює її діагностику і своєчасний початок інтенсивної терапії. Пізня діагностика, несвоєчасна корекція патологічних порушень викликає ускладнення і несприятливий результат захворювання.
Актуальність даної проблеми обумовлена не тільки високим рівнем захворюваності, але й істотною летальністю від пневмонії у новонароджених і дітей раннього віку. Особливо високий рівень захворюваності і летальності при пневмонії відмічений в країнах з низьким культурним і соціально-економічним рівнем розвитку. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у цих країнах у дітей віком до п’яти років кожен восьмий-дев’ятий випадок пневмонії закінчується летально. У Росії летальність у 2001 р. становила 8,38 % (В.К. Таточенко, 2002). У різних регіонах України серед дітей до року летальність від пневмонії становила від 1,5 до 6 випадків на 10 000 дітей, від одного року до 14 років – чотири на 10 000 дітей. За даними МОЗ України, у 2004 р. летальність від ПП у дітей віком до 14 років становила 2,58%. У структурі смертності у дітей першого року життя захворювання органів дихання становлять 3–5% (В.Г. Майданник, 2002).
І нині залишаються актуальними проблеми діагностики і лікування дітей з тяжкими формами ПП.
Незважаючи на позитивні тенденції в діагностиці і лікуванні пневмоній в Україні, існує комплекс проблем, який викликає труднощі в лікувально-діагностичній тактиці, особливо у зв’язку з формуванням системи стандартів щодо надання медичної допомоги і посиленням впливу економічних чинників на розвиток охорони здоров’я. Ці проблеми найбільш актуальні при лікуванні дітей з тяжкими формами пневмоній, яких госпіталізують до відділення анестезіології та інтенсивної терапії (ВАІТ). Суть проблеми полягає в тому, що не розроблені критерії прогнозування тяжкого перебігу пневмоній, а критерії, що розраховані на дорослих, не відповідають потребам педіатричної практики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ ТЯЖКИХ ПОЗАЛІКАРНЯНИХ ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок