Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ НОВИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ОДЕРЖАННЯ МОЛІБДЕНУ, ВОЛЬФРАМУ ТА ЇХ СПОЛУК

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ НОВИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ОДЕРЖАННЯ МОЛІБДЕНУ, ВОЛЬФРАМУ ТА ЇХ СПОЛУК

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ НОВИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ОДЕРЖАННЯ МОЛІБДЕНУ, ВОЛЬФРАМУ ТА ЇХ СПОЛУК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,45 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
ЗАПОРІЗЬКА ДЕРЖАВНА ІНЖЕНЕРНА АКАДЕМІЯ
Малишев Віктор Володимирович
УДК 669.1+669.2/8
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ НОВИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ОДЕРЖАННЯ МОЛІБДЕНУ, ВОЛЬФРАМУ ТА ЇХ СПОЛУК
05.16.03 – металургія кольорових металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Запоріжжя – 2006
Дисертацією є рукопис

Робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор хімічних наук, професор,
Кушхов Хасбі Білялович,
Кабардино-Балкарський державний університет,
завідувач кафедри неорганічної і фізичної хімії

Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Червоний Іван Федорович,
Запорізька державна інженерна академія,
завідувач кафедри металургії
кольорових металів
доктор технічних наук
Кущевська Ніна Федорівна,
Інститут колоїдної хімії та хімії води
ім. А.В. Думанського НАН України,
завідувач відділу аналітичної хімії
доктор хімічних наук, професор
Козлов Валентин Михайлович,
Національна металургійна академія України,
завідувач кафедри фізики
Провідна установа: Донецький державний науково-дослідний
інститут кольорових металів
Захист відбудеться 4 жовтня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.100.02 в Запорізькій державній інженерній академії (69006, Запоріжжя, пр. Леніна, 226).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Запорізької державної інженерної академії.
Автореферат розісланий “_16__” _08_2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Грицай В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Кольорові та рідкісні метали, зокрема молібден і вольфрам, їх сполуки з різними неметалами, сплави, інтерметаліди – основа науково-технічного прогресу. Функціонування та науково-технічний розвиток різних галузей промисловості, нової техніки та науки залежать від задоволення попиту на них. Важливою галуззю застосування молібдену, вольфраму та їх сполук є виробництво матеріалів із заданими властивостями: жароміцністю, зносостійкістю, твердістю, корозійною стійкістю, каталітичною активністю. В цілому народним господарством України виробляються і споживаються ці матеріали. Вихідні компоненти (80% кольорових та рідкісних металів) для багатьох видів продукції завозили з інших країн і республік колишнього СРСР. В надрах України зосереджені значні запаси руд кольорових і рідкісних металів у промислових кількостях.
Особливий інтерес до молібдену, вольфраму, їх сполук з вуглецем, бором, кремнієм, сплавів та інтерметалідів з іншими металами пояснюється, насамперед, їх застосуванням як конструкційних матеріалів для потреб сучасної техніки. Ці жароміцні, надтверді матеріали конкурентоспроможні відносно графіту й кераміки в авіаційній і космічній техніці. Через це розробка теоретичних основ нових металургійних методів їх одержання, обробки й рафінувания, захисту від окиснення нанесенням гальванічних покриттів, екстракції з руд і концентратів, вилучення з вторинної сировини – одне з важливих завдань технологій виготовлення конструкційних матеріалів.
Електроосадження молібдену, вольфраму та їх сполук з водних, водно-органічних і органічних розчинів не знайшло практичного застосування. Тому їх одержання з розплавів – перспективний напрям в електро-металургії. Але теоретичні основи електрометалургійних процесів їх отримання недостатньо розроблені. Реалізація цих процесів здійснювалася в неоптимальних умовах, що утруднювало широкомасштабне промислове застосування.
У зв’язку з цим доцільне здійснення комплексу фундаментальних досліджень у галузі високотемпературної фізичної хімії та електрохімії, електро- і пірометалургії вольфраматно-молібдатних розплавів для розробки теоретичних основ нових металургійних процесів одержання молібдену, вольфраму та їх сполук (карбідів, боридів, силіцидів), сплавів та інтерметалідів.
Інтерес до вивчення хімічних та електродних реакцій комплексів молібдену і вольфраму в іонних розплавах за участю металевих, металоподібних і напівпровідникових електродів на основі тугоплавких металів, неметалів та їх сполук, електро- і пірометалургійних процесів одержання молібдену, вольфраму та їх сполук обумовлений теоретичним і практичним значенням даної тематики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ НОВИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ОДЕРЖАННЯ МОЛІБДЕНУ, ВОЛЬФРАМУ ТА ЇХ СПОЛУК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок