Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування стохастичних уявлень в учнів 1-6 класів у процесі вивчення природничо-математичних дисциплін

Формування стохастичних уявлень в учнів 1-6 класів у процесі вивчення природничо-математичних дисциплін

Назва:
Формування стохастичних уявлень в учнів 1-6 класів у процесі вивчення природничо-математичних дисциплін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
Дзямко Вікторія Йосипівна
УДК 371.315
Формування стохастичних уявлень в учнів 1-6 класів у процесі вивчення природничо-математичних дисциплін
13.00.09 – „Теорія навчання”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луцьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Ужгородському національному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Нісімчук Андрій Сергійович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, завідувач кафедри ї педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Терещук Григорій Васильович,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
Проректор з наукової роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент
Остапйовський Ігор Семенович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
доцент кафедри соціальної педагогіки.
Провідна установа: Прикарпатський національний університет
імені В.Стефаника, кафедра історії педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться 10 лютого 2006 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.04 у Волинському державному університеті імені Лесі Українки за адресою: 43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Волинського державного університету імені Лесі Українки за адресою: 43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30а.
Автореферат розісланий 10 січня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С.Петрович
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розбудова системи освіти України потребує суттєвого оновлення її змісту та використання новітніх технологій навчання, а також збагачення методологічної орієнтації освіти і спрямування її на особистість учня, створення умов на досягнення кожним учнем оптимального для нього рівня знань, умінь і навичок.
Процес демократизації суспільного життя в Україні потребує удосконалення шкільної освіти, поглиблення та розширення знань, активізації пізнавального інтересу, розвитку мислення учнів.
В умовах реформування системи освіти, відтворення і зміцнення інтелектуального потенціалу нації, виходу вітчизняної науки і техніки, економіки і виробництва на світовий рівень, інтеграції в світову систему освіти, переходу до ринкових відносин і конкуренції будь-якої продукції, в тому числі і інтелектуальної, особливо актуальним стає забезпечення належного рівня математичної підготовки підростаючого покоління.
Проводячи дослідження, ми з’ясували, що пропедевтика багатьох математичних понять при традиційному навчанні недостатня, що спричинює, як показує досвід, утруднення і помилки при сприйманні математичних і природничих дисциплін в старших класах та вищих навчальних закладах. Ми пояснюємо це перш за все тим, що більшість важливих математичних понять або ж вводиться у школі занадто пізно (у 10-11 класах), або зовсім не вводиться. Зустрічаючи ці поняття в мережі Інтернет, в науково-популярній літературі, телепередачах, в бесідах чи на олімпіадах, учні самотужки намагаються визначити ці поняття. Вони засвоєні ними на побутовому рівні з багатьма неточностями, помилками, спотвореннями. Це призводить до того, що у школярів атрофуються невикористані пізнавальні можливості, гальмується загальний розвиток, втрачається пізнавальний інтерес. Молоді люди (старшокласники, студенти молодших курсів вищих навчальних закладів) вже не сприймають пояснення початкових математичних відомостей (на їх думку, це все їм уже відомо, зрозуміло). Не отримавши своєчасно у молодших і середніх класах школи необхідної імовірнісно-статистичної інформації, правильно осмислені математичні уявлення витісняються помилковими, побутовими уявленнями, які гальмують осмислене вивчення математичних дисциплін у вищих навчальних закладах.
Виняткової уваги потребує теоретичне обґрунтування технології формування таких уявлень, які пов’язані з виробленням у дітей здатності самостійно аналізувати випадкові фактори і приймати рішення в будь-яких ситуаціях, у тому числі і тих, які мають імовірнісну основу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування стохастичних уявлень в учнів 1-6 класів у процесі вивчення природничо-математичних дисциплін

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок