Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА ОНІМІВ У РОМАНІ В. НАБОКОВА “ПРИГЛАШЕНИЕ НА КАЗНЬ”

ПОЕТИКА ОНІМІВ У РОМАНІ В. НАБОКОВА “ПРИГЛАШЕНИЕ НА КАЗНЬ”

Назва:
ПОЕТИКА ОНІМІВ У РОМАНІ В. НАБОКОВА “ПРИГЛАШЕНИЕ НА КАЗНЬ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРАВЧЕНКО Елла Олександрівна
УДК 81’373.2+82 Набоков 1/7.08
ПОЕТИКА ОНІМІВ У РОМАНІ В. НАБОКОВА
“ПРИГЛАШЕНИЕ НА КАЗНЬ”
Спеціальність 10.02.02 – російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі загального мовознавства та історії мови Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Отін Євген Степанович,
доктор філологічних наук, професор,
завідувач кафедри загального
мовознавства та історії мови
Донецького національного університету.
Офіційні опоненти: Іванова Людмила Петрівна,
доктор філологічних наук,
професор кафедри російської мови
Київського національного
педагогічного університету
ім. М.П. Драгоманова;
Турута Ірина Іванівна,
кандидат філологічних наук,
доцент кафедри російського
та загального мовознавства
Дніпропетровського національного
університету.
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра російської мови.
Захист відбудеться “05” травня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корпус 1, філологічний факультет, ауд. 804.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розіслано “04” квітня 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради М.С. Ковальчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У літературній ономастиці як науковій дисципліні час від часу з’являються улюблені теми, стають привабливими окремі автори. Відкриття вітчизняному читачеві В. Набокова призвело не тільки до того, що виникла велика кількість спеціальних досліджень витонченої літературної техніки письменника, але й ініціювався інтерес до вивчення власних імен у його творах. Питанням функціонування онімів присвячено багато сучасних як зарубіжних, так і вітчизняних досліджень. При цьому до сфери інтересів набокознавців залучаються перш за все імена, що свідчать про ігровий характер поетики письменника. Гра, в тому числі ономапоетична, заснована на інтертекстуальних зв’язках, уже протягом кількох десятиріч є однією з найбільш досліджуваних сторон творчості Набокова. Твердження П. Таммі щодо полігенетичності прози Набокова, яка бере початок з багатьох джерел, і схожа думка Н. Букс щодо синкретичного характеру “підтекстів” письменника стали загальноприйнятими. Праці М.Е. Маликової, Г.О. Левінтона та ін. орієнтовані на традицію вивчення “чужих” творів, включених до текстів Набокова в іронічно переосмисленому або пародійно зміненому вигляді. Тому, як письменник обігрує вже відомі мотиви, сюжети, присвячені дослідження О.М. Люксембург, О.А. Долініна та інших вчених, які довели, що схильність до запозичень із різних джерел не перекреслює глибокого смислу творів письменника. Вивчення поетики імен у творчості В. Набокова неможливе без урахування її ігрового характеру, зв’язку образів і сюжетів із історико-культурними “першоджерелами”, а також без дослідження індивідуально-авторської техніки “гри в повтори” власних творів.
Актуальність теми дисертації зумовлена, з одного боку, недостатнім вивченням поетонімогенезу як процесу розвитку семантичних й образних властивостей поетонімів і, з іншого боку, зростанням інтересу до інтертекстуальних факторів поетики творів В. Набокова.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Тема дисертаційного дослідження пов’язана з науковою програмою кафедри загального мовознавства та історії мови Донецького національного університету “Актуальні питання сучасної лексикології та лексикографії” (номер державної реєстрації ДР 013U00370).
Метою роботи є дослідження інтертекстуальних факторів, які формують поетику онімів на матеріалі роману В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЕТИКА ОНІМІВ У РОМАНІ В. НАБОКОВА “ПРИГЛАШЕНИЕ НА КАЗНЬ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок