Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез і хімічні перетворення конденсованих систем на основі похідних 2-тіохіназолін-4-ону

Синтез і хімічні перетворення конденсованих систем на основі похідних 2-тіохіназолін-4-ону

Назва:
Синтез і хімічні перетворення конденсованих систем на основі похідних 2-тіохіназолін-4-ону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,46 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут органічної хімії
Орисик Віктор Васильович
УДК 547.856.1+611.018.74
Синтез і хімічні перетворення конденсованих систем на основі похідних 2-тіохіназолін-4-ону
02.00.03 – органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті органічної хімії НАН України (відділ “Механізми органічних реакцій”) та в Ужгородському національному університеті (кафедра органічної хімії).
Науковий керівник кандидат хімічних наук Добош Антон Антонович,
Ужгородський національний університет,
доцент кафедри органічної хімії УжНУ
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор Бальон Ярослав Григорович,
Інститут ендокринології та обміну речовин МОЗ України,
завідувач лабораторією органічного синтезу
кандидат хімічних наук Смолій Олег Борисович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”
Захист відбудеться “23” жовтня 2003 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.217.01 при Інституті органічної хімії НАН України за адресою: 02094, м. Київ, вул. Мурманська, 5.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України.
Автореферат розісланий “22” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук, професор Фещенко Н. Г.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Функціонально заміщені хіназолін-4-они, завдяки наявності піримідинового ядра, проявляють високу біологічну активність: гіпотензивну, седативну, імуностимулюючу, протизапальну, бактерицидну, фунгіцидну, гербіцидну та ін. Важливе місце серед них займають конденсовані гетероциклічні системи і, зокрема, похідні тіазоло- та тіазинохіназолінону. Будучи синтетичними аналогами природних сполук, вони представляють інтерес як потенційні об’єкти для пошуку нових фізіологічно активних речовин.
Одним із перспективних методів синтезу тіазоло- та тіазинохіназолінонів ми пропонуємо реакції гетероциклізації 2-(2-пропенілтіо)- та 2-(2-пропінілтіо)-4(1Н)-хіназолінону. Актуальність вивчення таких процесів обумовлена можливістю розробки на їх основі нових методів синтезу функціонально заміщених тіазоло- та тіазинохіназолінонів, причому, в залежності від природи агента, який сприяє циклізації, в цих реакціях можна отримувати трициклічні системи як лінійної, так і ангулярної будови.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з планами науково-дослідних робіт кафедри органічної хімії Ужгородського національного університету: держбюджетні теми № 241 (1994-1996) “Синтез нових гетероциклічних сполук та перспективи їх використання”, № 264 (1997-1999) “Синтез гетероциклічних сполук, що містять N, O, S, Se, Te і дослідження їх біологічної активності”.
Мета і завдання дослідження полягали в розробці препаративних методів одержання трициклічних конденсованих систем з використанням реакції електрофільної гетероциклізації ненасичених похідних 2-тіохіназолін-4-ону, дослідженні факторів перебігу реакцій циклоутворення, вивченні закономірностей амбідентної реакційної здатності даних систем, а також можливого їх практичного застосування.
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше вивчено реакції гетероциклізації похідних 2-(2-пропенілтіо)- і 2-(2-пропінілтіо)-4(1Н)-хіназолінону під дією електрофільних і нуклеофільних реагентів. Показано, що в залежності від природи реагенту гетероциклізація відбувається за участю одного з двох можливих нуклеофільних реакційних центрів - атомів азоту N1 або N3 піримідинового ядра, що в кінцевому результаті приводить до утворення трициклічних систем ангулярної чи лінійної будови. Розроблено зручний метод одержання функціонально заміщених ангулярних тіазолохіназолінонів на основі реакції нуклеофільного заміщення галогенів у продуктах бромо- і йодоциклізації 2-(2-пропінілтіо)-4(1Н)-хіназолінону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Синтез і хімічні перетворення конденсованих систем на основі похідних 2-тіохіназолін-4-ону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок