Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ГАНІЗАЦІЯ МОДУЛЬНОГО КУРСОВОГО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО НАВЧАННЯ І ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ РОБІТНИКІВ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ

ГАНІЗАЦІЯ МОДУЛЬНОГО КУРСОВОГО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО НАВЧАННЯ І ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ РОБІТНИКІВ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ / сторінка 10

Назва:
ГАНІЗАЦІЯ МОДУЛЬНОГО КУРСОВОГО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО НАВЧАННЯ І ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ РОБІТНИКІВ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Таким чином, запропоновані авторські інтегровані програми, система дидактичних модулів сприяють зростанню рівня ефективності курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації робітників будівельного профілю та заслуговують впровадження їх у ПТНЗ й на виробництві.
У загальних висновках викладено узагальнений аналіз теоретичних і практичних положень щодо організації модульного курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації робітників будівельного профілю.
ВИСНОВКИ
1. Результати теоретичного вивчення проблеми дослідження показують, що в науці та практиці значна увага надавалась вивченню технічних і технологічних аспектів професійного навчання виробничого персоналу. Водночас проблема курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації робітників будівельного профілю на модульній основі не дістала систематичного й обґрунтованого висвітлення.
Теоретичний аналіз ринку праці та робочої сили дав змогу зробити висновки, що ринок праці необхідно розглядати як економічну, соціальну та педагогічну категорію (Н.Г. Ничкало), а ринок робочої сили, як ринок кваліфікованої робочої сили, ринок робочої сили середньої та низької кваліфікації (В.Є. Скульська).
2. Аналіз сучасного стану курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації робітників будівельного профілю дозволив визначити суперечності та напрями їх подолання, зокрема між: традиційними підходами до підготовки кваліфікованих робітників і постійно зростаючими вимогами роботодавців до рівня їх кваліфікації; традиційним терміном курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації та потребами роботодавців у прискореному навчанні робітників; необхідністю дидактичного забезпечення курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації та низьким рівнем його відповідності сучасному змісту професії; застарілою матеріально-технічною базою навчальних курсових комбінатів та сучасним технічним обладнанням і матеріалами, що використовуються у будівельній галузі.
Теоретично обґрунтовано, що курсове професійно-технічне навчання і підвищення кваліфікації за сучасних умов є складовою професійно-технічної освіти і передбачає прискорене формування у громадян професійних умінь і навичок для виконання певної роботи чи групи робіт, а також розширення і поглиблення раніше набутих професійних знань, умінь, навичок на рівні сучасних вимог виробництва чи сфери послуг.
До особливостей модульного курсового професійно-технічного профілю віднесено: провідну роль майстра виробничого навчання у формуванні початкових професійних навичок; інформаційну спрямованість засобів письмового інструктування; виконання вправ відповідно до технічних вимог професії. Підвищення кваліфікації на модульній основі орієнтоване на формування високого рівня професійної компетентності, мобільності й ґрунтується на діяльнісному, інтегрованому та диференційованому підходах, має індивідуальний характер засвоєння навчального матеріалу з урахуванням попереднього досвіду, передбачає вільний вибір місця навчання, постійний контроль за відпрацюванням навичок й дозволяє завершити навчання після засвоєння необхідних дидактичних модулів.
3. Визначено сучасні кваліфікаційні вимоги до робітників будівельного профілю, зокрема з професії “Штукатур” (2-6 розряди): наявність знань і вмінь виконувати роботи початкового рівня складності (проста штукатурка) – 2 розряд, середнього рівня складності (поліпшена штукатурка) – 3 розряд, підвищеного рівня складності (високоякісна штукатурка) – 4 розряд, високого рівня складності – 5 розряд, особливо високого рівня складності – 6 розряд.
4. Теоретично обґрунтовано принципи відбору та структурування змісту модульного курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації робітників з професії “Штукатур” (2-6 розряди): науковості; логічного викладу; доступності; технологічної послідовності в освоєнні навчального матеріалу, зв’язку теорії з виробництвом; професійної мобільності; модульної інтеграції та диференціації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ГАНІЗАЦІЯ МОДУЛЬНОГО КУРСОВОГО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО НАВЧАННЯ І ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ РОБІТНИКІВ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок