Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ГАНІЗАЦІЯ МОДУЛЬНОГО КУРСОВОГО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО НАВЧАННЯ І ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ РОБІТНИКІВ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ

Загрузка...

ГАНІЗАЦІЯ МОДУЛЬНОГО КУРСОВОГО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО НАВЧАННЯ І ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ РОБІТНИКІВ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ / сторінка 7

Назва:
ГАНІЗАЦІЯ МОДУЛЬНОГО КУРСОВОГО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО НАВЧАННЯ І ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ РОБІТНИКІВ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ
У вступі обґрунтовано актуальність і доцільність дослідження, визначено його об’єкт, предмет, мету, загальну гіпотезу, викладено завдання дослідження, охарактеризовано теоретичні засади організації дослідження, розкрито наукову новизну і практичне значення роботи, особистий внесок автора, викладено основні етапи і методику експериментальної роботи, сформульовано основні положення, що виносяться на захист, висновки про впровадження результатів дослідження.
У першому розділі – “Курсове професійно-технічне навчання і підвищення кваліфікації на модульній основі як проблема професійної педагогіки” – викладено результати вивчення ринку праці та аналізу стандартів компетентності у підготовці виробничого персоналу, теоретично обґрунтовано модульний підхід до курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації робітників будівельного профілю.
Результати теоретичного аналізу досліджуваної проблеми показали, що ринок праці необхідно розглядати як економічну, соціальну та педагогічну категорії (Н.Г. Ничкало). Разом з тим ринок праці висуває підвищені вимоги до якості робочої сили, а, отже, й до вдосконалення професійного навчання та підвищення кваліфікації виробничого персоналу. Виявлено, що сучасний ринок праці поділяється на ринок кваліфікованої робочої сили, ринок робочої сили середньої та низької кваліфікації (В.Є. Скульська). Встановлено, що сучасний роботодавець – замовник кадрів зацікавлений у робітниках високого рівня кваліфікації, гнучких формах і термінах професійного навчання.
Вивчення праць А.В. Добагяна, Е.М. Калицького, А.В. Казановського, Б. Менсфільда, Х. Шмідта, В.С. Плохія, А.С. Чабана, О.І. Щербак та інших дало змогу з’ясувати поняття стандартів компетентності, які використовуються в системах професійного навчання розвинених країн світу. Виявлено, що стандарти компетентності Великої Британії, Франції, Німеччини мають багато спільного, зокрема: чіткий зв’язок з робочим місцем, повний опис професії і трудової діяльності, гнучкий зміст модулів, розширення освітніх можливостей слухача, здійснення аналізу вимог ринку праці з метою визначення складових професійної компетентності.
У розділі обґрунтовано положення про те, що зростання рівня професійної компетентності робітників будівельного профілю ґрунтується на оволодінні сучасними технічними та технологічними знаннями, уміннями виконувати види робіт високого рівня кваліфікації.
Встановлено, що курсове професійно-технічне навчання є складовою професійно-технічної освіти і передбачає прискорене формування у громадян професійних умінь й навичок, необхідних для виконання роботи чи групи робіт, а підвищення кваліфікації спрямоване на розширення та поглиблення раніше здобутих професійних знань, умінь і навичок на рівні вимог сучасного виробництва чи сфери послуг.
У розділі викладено історико-педагогічний аспект розвитку курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації, що набуло поширення в формі промислового учнівства в 20-х роках ХХ століття й нині здійснюється у ПТНЗ та на виробництві в індивідуальних або групових формах організації навчання.
Автором обґрунтовано модульний підхід до курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації робітників будівельного профілю. Виявлено особливості його здійснення, зокрема: розробка змісту професії на основі врахування сучасних вимог робочого місця до кваліфікації робітника; проектування інтегрованих програм курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації, формування системи дидактичних модулів з професії; забезпечення дидактичних модулів комплексом засобів навчання.
У другому розділі – “Дидактичні засади курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації робітників будівельного профілю на модульній основі” – викладено сучасні кваліфікаційні вимоги до робітників будівельного профілю; обґрунтовано принципи відбору та структурування змісту модульного курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації робітників будівельного профілю; розроблено й теоретично обґрунтовано систему дидактичних модулів з професії “Штукатур”; розкрито методику організації курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації на модульній основі; розроблено й теоретично обґрунтовано комплексне методичне забезпечення модульного курсового професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації робітників будівельного профілю.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ГАНІЗАЦІЯ МОДУЛЬНОГО КУРСОВОГО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО НАВЧАННЯ І ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ РОБІТНИКІВ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок