Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль контрольного механізму Конвенції про захист прав і основних свобод людини в процесі реалізації її норм

Роль контрольного механізму Конвенції про захист прав і основних свобод людини в процесі реалізації її норм

Назва:
Роль контрольного механізму Конвенції про захист прав і основних свобод людини в процесі реалізації її норм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,88 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Андріанов Кирил Вікторович
УДК 341.645
Роль контрольного механізму Конвенції про захист прав і основних свобод людини в процесі реалізації її норм
Спеціальність 12.00.11 - міжнародне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ — 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник | кандидат юридичних наук, доцент
Заблоцька Людмила Григорівна,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доцент
Офіційні опоненти | доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України
Денисов Володимир Наумович,
Інститут держави та права ім. В.М.Корецького НАН України, завідувач відділу міжнародного права та порівняльного правознавства
кандидат юридичних наук, доцент
Неліп Михайло Іванович,
Дипломатична Академія України при МЗС України, кафедра зовнішньої політики та міжнародного права, доцент |
Провідна установа – Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого Міністерства освіти та науки України, м. Харків
Захист відбудеться “07” квітня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.10 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м.Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, вул. Володимирська 58, к.10.
Автореферат розіслано “28” лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бурлай Є.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Після ратифікації Україною у 1997 році Конвенції про захист прав і основних свобод людини перед нашою державою постав комплекс питань, пов’язаних з її реалізацією. Ефективна реалізація міжнародних договорів у галузі прав людини повинна підкріплюватись стійкою системою виконання державами своїх зобов’язань. Контроль за виконанням зобов’язань державами став дієвим засобом підвищення ефективності Конвенції про захист прав і основних свобод людини. Аналіз положень цього міжнародного договору та практика його застосування державами-учасницями свідчать, що саме контрольний механізм відіграє ключову роль у процесі реалізації Конвенції. Відповідно, дослідження міжнародно-правової природи функцій органів контролю (Європейського суду з прав людини та Комітету міністрів Ради Європи), їх компетенції є вкрай важливим для забезпечення належної реалізації Конвенції.
Актуальним з практичної та теоретичної точок зору є питання впливу діяльності механізму контролю на процес реалізації Конвенції у державах-учасницях, зокрема, в Україні. Одним з важливих компонентів цього процесу є виконання рішень Європейського суду з прав людини. Після винесення Судом 25 липня 2002 року рішення по справі “Совтрансавто-Холдінг проти України” проблема створення внутрішньодержавних механізмів реалізації Конвенції постає перед нашою державою особливо гостро.
Разом з тим, у практиці органів державної влади, вітчизняній науковій літературі та пресі прослідковується тенденція до “ідеалізації” контрольного механізму Конвенції, приписування йому невластивих правових ознак. Передусім, це стосується застосування так званої “прецедентної практики” Європейського суду з прав людини в процесі реалізації Конвенції, коли його рішення часто розглядаються як судові прецеденти, робиться висновок про їх обов'язковість для національних правозастосовчих органів. Крім того, актуальність дослідження також обумовлюється поширенням в Україні хибного уявлення про Суд як орган, що має наднаціональні повноваження. З цього випливає ставлення до нього як до певної міжнародної апеляційної інстанції, яка скасовує рішення вітчизняних правозастосовчих органів, зокрема судів.
В умовах становлення демократичних інститутів і недосконалості режиму захисту прав людини в Україні, подібні тенденції негативно відбиваються на правосвідомості суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Роль контрольного механізму Конвенції про захист прав і основних свобод людини в процесі реалізації її норм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок