Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОЗУМІННЯ ХУДОЖНІХ ОПОВІДАНЬ СЛАБОЧУЮЧИМИ УЧНЯМИ 5-7 КЛАСІВ

ОСОБЛИВОСТІ РОЗУМІННЯ ХУДОЖНІХ ОПОВІДАНЬ СЛАБОЧУЮЧИМИ УЧНЯМИ 5-7 КЛАСІВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОЗУМІННЯ ХУДОЖНІХ ОПОВІДАНЬ СЛАБОЧУЮЧИМИ УЧНЯМИ 5-7 КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Круглик Оксана Петрівна
УДК 376.353.016:82
ОСОБЛИВОСТІ РОЗУМІННЯ ХУДОЖНІХ ОПОВІДАНЬ СЛАБОЧУЮЧИМИ УЧНЯМИ 5-7 КЛАСІВ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова
Науковий керівник - доктор психологічних наук, професор
Фомічова Людмила Іванівна,
Інститут корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова,
кафедра сурдопедагогіки, завідувач;
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор
Тарасун Валентина Володимирівна,
Інститут спеціальної педагогіки
АПН України,
лабораторія діагностики і психічного розвитку дитини, завідувач;
- кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Лебедєва Леніна Сергіївна,
пенсіонерка
Захист відбудеться “23” жовтня 2007 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. Берлінського, 9, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлінського, 9)
Автореферат розіслано “22” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У навчанні слабочуючих дітей провідна роль належить текстам, які використовуються у кожному навчальному предметі в спеціальній школі. Уміння, що забезпечують розуміння наданої інформації, є запорукою успішності засвоєння знань окремих наук. Тому, у спеціальному навчанні слабочуючих дітей уроки читання і літератури набувають особливого значення, оскільки у навчальному процесі розуміння художніх творів здійснюється не лише через ознайомлення зі змістом і розширення досвіду, а й формуються фундаментальні уміння аналізувати тексти. З еталонами художніх творів, такими, як казки, байки, вірші, оповідання слабочуючі учні починають зустрічатися вже на початковому етапі навчання на уроках читання. У подальшому, на уроках літератури у старших класах, вміння, набуті учнями при роботі над художніми оповіданнями, відіграють значну роль в когнітивному, мовленнєвому, літературному, творчому розвитку дітей з вадами слуху. Разом з тим, художні оповідання, маючи свою специфіку як авторські художні тексти, є заскладними для слабочуючих учнів 5-7 класів, перш за все, не з точки зору мовленнєвого матеріалу (значення окремого слова, конструкції речення), а з позиції виділення смислу тексту за контекстом.
Зважаючи на значущість текстів для розвитку слабочуючих дітей та необхідність контекстного виділення смислу, у даному дослідженні вважаємо за доцільне вивчити додаткові до вербальних фактори, які впливають на уміння слабочуючих дітей розуміти художнє оповідання як тип художнього твору за контекстом в цілому. Як наслідок цього, в залежності від рівня розвитку у слабочуючих дітей уміння розуміти художнє оповідання як вихідний тип художнього твору, вони стають у подальшому підґрунтям правильного, цілісного відтворення змісту літературних художніх творів більшого ступеня складності, зокрема, більших за обсягом і складніших за конструкцією художніх творів, таких як роман, епопея, повість, драма тощо.
Отже, наукове дослідження особливостей розвитку умінь аналізувати і розуміти художні оповідання слабочуючими учнями 5-7 класів, які виступають запорукою сформованості контекстного розуміння, є актуальною науковою проблемою. Результати дослідження нададуть можливість розробити навчальні сурдопедагогічні технології, які на актуальному рівні розвитку мови і мовлення у слабочуючих дітей ефективно вплинуть на підвищення рівня розуміння художніх оповідань і забезпечать у подальшому розширення можливостей оперувати текстовою інформацією в цілому та підготують до оволодіння художніми творами специфічних конструкцій.
Саме тому, тема “Особливості розуміння художніх оповідань слабочуючими учнями 5-7 класів” є актуальною, теоретично і практично значущою і водночас недостатньо розробленою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОЗУМІННЯ ХУДОЖНІХ ОПОВІДАНЬ СЛАБОЧУЮЧИМИ УЧНЯМИ 5-7 КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок