Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОТОСТИМУЛЬОВАНА МОДИФІКАЦІЯ І ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК АЛМАЗОПОДІБНОГО ВУГЛЕЦЮ

ФОТОСТИМУЛЬОВАНА МОДИФІКАЦІЯ І ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК АЛМАЗОПОДІБНОГО ВУГЛЕЦЮ

Назва:
ФОТОСТИМУЛЬОВАНА МОДИФІКАЦІЯ І ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК АЛМАЗОПОДІБНОГО ВУГЛЕЦЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,11 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. О.О. ГАЛКIНА
ШАЛАЄВ Ростислав Валерійович
УДК 535.21; 538.958
ФОТОСТИМУЛЬОВАНА МОДИФІКАЦІЯ І ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
ПЛІВОК АЛМАЗОПОДІБНОГО ВУГЛЕЦЮ
01.04.07 – Фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому фізико-технічному інституті ім. О.О. Галкіна Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
професор Варюхін Віктор Миколайович,
директор Донецького фізико-технічного
інституту ім. О.О. Галкіна НАН України.

Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Литовченко Володимир Григорович,
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України, завідувач відділом фізичних основ інтегральної мікроелектроніки;

доктор фізико-математичних наук, професор
Токій Валентин Володимирович,
Донецький фізико-технічний інститут ім. О.О. Галкіна НАН України, старший науковий співробітник.

Захист відбудеться “30” жовтня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .184.01 при Донецькому фізико-технічному інституті ім. О.О. Галкіна НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р.Люксембург, 72).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького фізико-технічного інституту ім. О.О. Галкіна НАН України (83114, г. Донецьк, вул. Р.Люксембург, 72).
Автореферат розісланий “20” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д .184.01,
кандидат фізико-математичних наук Т.М. Тарасенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Метастабільність алмазу в умовах його синтезу з газової фази при тисках нижче за атмосферний накладає певні обмеження на простоту і доступність цього методу отримання алмазних і алмазоподібних плівок. Совиділення на ростовій поверхні плівки термодинамічно більш переважного графіту призводить до необхідності постійної присутності в газовій фазі високої концентрації травлячого компоненту - атомарного водню. Проте в низькотемпературній плазмі концентрація атомарного водню часто буває недостатньою для ефективного травлення. Також важливим чинником є температурний режим ростової поверхні плівки. Від нього залежить рухливість ростових радикалів, інтенсивність їх міграції по поверхні, вірогідність і частота утворення зародків зростання, активність перебудови структури, що зростає. Все це зрештою впливає на морфологію і структуру одержуваних плівок, визначає ступінь досконалості кристалічної структури і дефектність. Відомо, що термічна активація ростової поверхні обмежена графітизацією алмазних шарів при температурах вищих 10000С. У разі синтезу плівок нітриду вуглецю CNx при температурах підкладки вищих 5000С спостерігається розкладання одержуваного матеріалу в азотній атмосфері з виділенням газоподібного цианогену. Отже, виникає питання пошуку альтернативних шляхів активації ростової поверхні, а також забезпечення достатньої концентрації травлячого компоненту в плазмі.
Варіантом рішення даних проблем може бути опромінювання ростової поверхні плівки електромагнітним випромінюванням, яке є одним з найтонших інструментів дії на властивості твердого тіла. Активна фотонна дія на поверхню зростання і газову фазу поблизу поверхні може робити виключно великий вплив на ростові процеси і якість одержуваних матеріалів. Основними діючими чинниками тут є утворення вільних атомів і радикалів в плазмі, частинок в збуджених метастабільних станах в плазмі і на поверхні зростання, а також поверхневого заряду.
Вплив видимого і ультрафіолетового (УФ) випромінювання на зростання алмазних і алмазоподібних плівок на даний момент вивчено недостатньо. Актуальність теми дисертації полягає у виявленні закономірностей фотостимульованих змін в процесі росту алмазоподібних плівок і можливостей управління ростом, фазовим складом і властивостями (зокрема оптичними) таких плівок при опромінюванні ростової поверхні електромагнітним випромінюванням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОТОСТИМУЛЬОВАНА МОДИФІКАЦІЯ І ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК АЛМАЗОПОДІБНОГО ВУГЛЕЦЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок