Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДЕРЖАННЯ ІЗОПРОПІЛОВОГО СПИРТУ НА ПРОТОНОПРОВІДНИХ КАТАЛІТИЧНИХ МЕМБРАНАХ

ОДЕРЖАННЯ ІЗОПРОПІЛОВОГО СПИРТУ НА ПРОТОНОПРОВІДНИХ КАТАЛІТИЧНИХ МЕМБРАНАХ

Назва:
ОДЕРЖАННЯ ІЗОПРОПІЛОВОГО СПИРТУ НА ПРОТОНОПРОВІДНИХ КАТАЛІТИЧНИХ МЕМБРАНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,71 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
ЄВДОКИМЕНКО ВІТАЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 66.093.43.097: 66.081
ОДЕРЖАННЯ ІЗОПРОПІЛОВОГО СПИРТУ НА ПРОТОНОПРОВІДНИХ КАТАЛІТИЧНИХ МЕМБРАНАХ
02.00.13 — Нафтохімія та вуглехімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України
Науковий керівник кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Бортишевський Валерій Анатолійович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач лабораторії цеолітних каталізаторів та адсорбентів
Офіційні опоненти доктор хімічних наук, професор
Патриляк Казимир Іванович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу каталітичного синтезу
доктор хімічних наук, доцент
Іщенко Олена Вікторівна
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка,
професор кафедри фізичної хімії
Провідна установа Національний університет "Львівська політехніка",
кафедра хімічної технології переробки нафти та газу
Захист відбудеться “ 25 ” листопада 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02160, Київ-160, Харківське шосе, 50.
Автореферат розісланий “ 24 ” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світове виробництво ізопропілового спирту (ІПС) складає 2,5 млн. т/рік. Він широко застосовується в хімічній, нафтохімічній, поліграфічній, лакофарбовій, меблевій, медичній, парфюмерній промисловості. Ізопропіловий спирт є хорошим розчинником деяких мастил, ефірних олій, клеїв, алкалоїдів, синтетичних смол. Важливим споживачем ізопропанолу останнім часом є виробництво пластмас, зокрема, виробництво поліетилену низького тиску і поліпропілену, де він використовується для промивання отриманого полімеру. Ізопропіловий спирт не поступається етиловому як знезаражуючий і консервуючий засіб. В нафтопереробній промисловості ІПС використовується в ролі селективного екстрагенту. В останнє десятиріччя значно розширилось застосування ізопропанолу та продукту його перетворення – діізопропілового етеру — як антидетонаційних оксигенатних добавок до бензинів. Введення оксигенатних добавок не лише підвищує октанове число бензинів та економічні характеристики двигунів, але й зменшує рівень забрудненості повітря за рахунок зниження концентрації СО та вуглеводнів у вихлопних газах.
Одержання ізопропілового спирту з пропену в присутності концентрованої сірчаної кислоти, здійснене вперше в 1920 р. американською компанією “Стандарт Оіл”, можна вважати першим продуктом нафтохімії. Нині ізопропанол виробляють з пропену в присутності рідких або твердих каталізаторів. Процес одержання ІПС на твердих контактах (сульфокатіонітах) відбувається за температур 130-150 0С та тисків 5,0-10,0 МПа при невисокій конверсії (4,0-8,0 %) олефіну за прохід. Продуктивність каталізатора за ізопропанолом становить 35-70 кг/(ткат. год.) з селективністю 98-99 % по відношенню до спирту. Вихід ІПС на рівні 84-160 кг/(ткат. год.) при селективності 84% досягається шляхом багаторазового рециклу непрореагованої сировини. Таким чином, низька активність каталізатора та, як наслідок, висока вартість цільового продукту не дозволяє використовувати ізопропанол в промисловості як дешеву антидетонаційну добавку до бензинів або як дешевий розчинник. Вихід цільового продукту реакції на сучасному етапі можна підвищити шляхом створення нових типів каталізаторів або використання відомих каталізаторів у вигляді полімерних плівок-мембран. Такі мембранні каталізатори володіють протонопровідними властивостями, базуючись на яких можна створити нарізну подачу вихідних реагентів в зону реакції. Використання протонопровідних мембранних каталізаторів дозволить підвищити конверсію вихідних реагентів процесу одержання ізопропілового спирту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОДЕРЖАННЯ ІЗОПРОПІЛОВОГО СПИРТУ НА ПРОТОНОПРОВІДНИХ КАТАЛІТИЧНИХ МЕМБРАНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок