Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕСТІЙКІСТЬ ПАРОВОЇ БУЛЬБАШКИ ТА НЕОДНОРІДНИХ ПОТОКІВ В ПРОЦЕСАХ ДІСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ

НЕСТІЙКІСТЬ ПАРОВОЇ БУЛЬБАШКИ ТА НЕОДНОРІДНИХ ПОТОКІВ В ПРОЦЕСАХ ДІСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ

Назва:
НЕСТІЙКІСТЬ ПАРОВОЇ БУЛЬБАШКИ ТА НЕОДНОРІДНИХ ПОТОКІВ В ПРОЦЕСАХ ДІСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,63 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
Сорокіна Тетяна Вікторівна
УДК 532.517.3; 536.79
НЕСТІЙКІСТЬ ПАРОВОЇ БУЛЬБАШКИ ТА НЕОДНОРІДНИХ ПОТОКІВ В ПРОЦЕСАХ ДІСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ
05.14.06 - технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Київ–2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті технічної теплофізики
Національної академії наук України, м. Київ.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, старший науковий співробітник,
Авраменко Андрій Олександрович
Інституту технічної теплофізики НАН України, головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор,
Василенко Сергій Михайлович
Національний університет харчових технологій МОН України, завідувач кафедрою теплотехніки.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Кобзар Сергій Григорович
Інституту технічної теплофізики НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: | Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, теплоенергетичний факультет, м. Київ.
 
Захист відбудеться “___” березня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01 при Інституті технічної теплофізики Національної академії наук за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2а.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2а.
Автореферат розісланий “___” лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.І. Чайка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи
У харчовій, хімічній, переробній, фармацевтичній галузях промисловості часто зустрічаються технології, у яких реалізуються процеси змішування, гомогенізації, диспергування гетерогенних систем. Якість кінцевого продукту, який виробляється, залежить від інтенсивності тепломасообміну в даних системах. Одиним з ефективних способів інтенсифікації тепломасообмінних процесів є використання методу дискретно-імпульсного введення енергії (ДІВЕ), що розроблений в Інституті технічної теплофізики НАН України. Цей принцип припускає, що інтенсифікація відбувається за рахунок утворення чи зникнення мікроджерел енергії: парової бульбашки, каверни, кумулятивного мікроструменя, які є робочими елементами ДІВЕ. Утворення чи схлопування парової бульбашки сприяє виникненню навколо неї потужних динамічних ефектів, що призводить до інтенсифікації тепломасообміну в системі.
Зазначені процеси носять істотно нестаціонарний характер і по суті є нестійкими процесами. Крім того, невід’ємною особливістю ДІВЕ є турбулізація потоку. Тому для коректного проектування апаратів, що засновані на принципі ДІВЕ, необхідно вивчити нестійкість у процесах ДІВЕ.
Динаміка парової бульбашки, в основному, розглядалась як безперервний процес, і з позиції теорії нестійкості ці питання практично не вивчені. Звідси виникає необхідність вивчення механізму і природи різних типів нестійкості в процесах ДІВЕ. Вивчивши закономірності, що виникають при нестійкості парової бульбашки або при гідродинамічній нестійкості потоку, та проаналізувавши фактори, що впливають на поведінку елементів ДІВЕ, виникає можливість підвищення якості управління тепломасообмінними процесами в апаратах ДІВЕ.
Зв’язок з постановами, програмами, планами, темами:
Тематика дисертаційної роботи тісно пов’язана з дослідженнями, що проведені відповідно до наукового напрямку: “Нестійкість та гідродинаміка одно- та двохфазних течій процесів ДІВЕ” (номер державної реєстрації №0105U006230), “Дослідження теплообмінних та гідродинамічних процесів у реологічних гетерогенних середовищах при їх обробці в роторно-пульсаційних та грануляційних апаратах” (№0103U005531) і молодіжним грантом НАН України для молодих вчених “Дослідження нанопроцесів динаміки робочих елементів при дискретно-імпульсній трансформації енергії”.
Мета дослідження полягає у вивченні нестійкості парової бульбашки і нестійкості неоднорідного потоку, в тому числі й в апаратах ДІВЕ при впливі різних теплофізичних факторів з метою інтенсифікації тепломасообміну у процесах ДІВЕ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: НЕСТІЙКІСТЬ ПАРОВОЇ БУЛЬБАШКИ ТА НЕОДНОРІДНИХ ПОТОКІВ В ПРОЦЕСАХ ДІСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок