Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОЗВ"ЯЗОК ЕЛЕКТРОННОЇ І АТОМНОЇ СТРУКТУР АДСОРБОВАНИХ ШАРІВ

ВЗАЄМОЗВ"ЯЗОК ЕЛЕКТРОННОЇ І АТОМНОЇ СТРУКТУР АДСОРБОВАНИХ ШАРІВ

Назва:
ВЗАЄМОЗВ"ЯЗОК ЕЛЕКТРОННОЇ І АТОМНОЇ СТРУКТУР АДСОРБОВАНИХ ШАРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,98 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
Яковкін Іван Миколайович
 
УДК 537.533; 537.311;
539.211.
ВЗАЄМОЗВ"ЯЗОК ЕЛЕКТРОННОЇ І АТОМНОЇ
СТРУКТУР АДСОРБОВАНИХ ШАРІВ
01.04.04 фізична електроніка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізики НАН України
Науковий консультант академік НАН України, професор
Наумовець Антон Григорович,
зав. відділом фізичної електроніки
Інституту фізики НАН України
Офіційні опоненти:
§
доктор фіз.-мат. наук, професор Томчук Петро Михайлович,
зав. відділом Інституту фізики НАН України
§
чл.-кор. НАН України Нестеренко Борис Олексійович,
зав. відділом Інституту фізики напівпровідників НАН України
§
чл.-кор. НАН України Черепин Валентин Тихонович,
зав. відділом Інституту металофізики НАН України
Провідна установа:
§
Київський університет імені Тараса Шевченка, радіофізичний факультет
Захист відбудеться "23."..березня ..2000 р. о 14 30. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.159.01 при Інституті фізики НАН України (252650, Київ-22, МСП, Проспект Науки, 46).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізики НАН України (252650, Київ-22, МСП, Проспект Науки, 46).
Автореферат розісланий " 21 " лютого 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фіз.-мат. наук Іщук В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена вивченню змін в електронній структурі поверхні, що відбуваються при зміненні концентраціі адсорбованих атомів лужних і лужноземельних елементів і супроводжуються структурними фазовими переходами в адсорбованих шарах.
Актуальність теми. Детальне вивчення фізичних процесів, які відбуваються в адсорбованих на поверхні перехідного металу шарах, є необхідним для вияснення можливостей керування електронними властивостями поверхні шляхом зміни концентрації і структур таких шарів. Для подальшого прогресу в пошуках адсорбційних систем з бажаними електронними властивостями, такими як підвищена фотоемісійна здатність та каталітична активність, істотним є цілеспрямоване дослідження взаємозв"язку електронної і атомної структур адсорбованих шарів лужних і лужноземельних металів (ЛМ і ЛЗМ).
Згідно з існуючими уявленнями, розріджені адсорбовані шари є діелектриками. В той же час, очевидно, достатньо товста плівка ЛМ або ЛЗМ має металеві властивості. Перехід від неметалічного до металічного стану речовини, або перехід діелектрик-метал (ДМ), є дуже цікавим фізичним ефектом, дослідженнями якого займаються вчені всього світу. Неважко уявити ті експериментальні труднощі, що доводиться долати, щоб досягти достатньої ступені стиснення об"єму речовини для її переходу в металічний стан. З цієї точки зору, унікальні можливості для дослідження переходу ДМ відкриваються при використанні субмоношарів ЛЗМ, адсорбованих на поверхні перехідного металу щільність такого шару можна досить просто змінювати в доволі широких межах шляхом зміни покриття.
Метою дисертаційної роботи є розвиток уявлень про взаємозв"язок електронної і атомної структур адсорбованих шарів, зокрема, про характер змін електронних властивостей поверхні при зміні покриття і структури шару.
Основними задачами дослідження були отримання нових відомостей про можливості створення поверхонь із поліпшеними емісійними і каталітичними характеристиками шляхом зміни концентрації адатомів в шарах лужних і лужноземельних металів на поверхнях перехідних металів та розвиток уявлень про характер переходу ДМ в адсорбованих шарах в залежності від структури і адсорбційного зв"язку.
Структури плівок ЛМ і ЛЗМ, адсорбованих на поверхнях перехідних металів, датально вивчено для ряду систем. Найбільш привабливими для досліджень змін електронної структури виглядають шари ЛЗМ на борознистих гранях перехідних металів, таких як Мо(112) і Re(1010), що вигідно відрізняються чітким проявом непрямої взаємодії між адатомами та можливістю одновимірного стиснення адсорбованих плівок в доволі широких межах субмоношарового покриття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ"ЯЗОК ЕЛЕКТРОННОЇ І АТОМНОЇ СТРУКТУР АДСОРБОВАНИХ ШАРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок