Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЗИЦІЯ ПРАВЛЯЧИХ КІЛ РОСІЇ ТА ГРОМАДСЬКА ДУМКА ЩОДО АНГЛО-БУРСЬКОЇ ВІЙНИ (1899-1902 рр.)

ПОЗИЦІЯ ПРАВЛЯЧИХ КІЛ РОСІЇ ТА ГРОМАДСЬКА ДУМКА ЩОДО АНГЛО-БУРСЬКОЇ ВІЙНИ (1899-1902 рр.)

Назва:
ПОЗИЦІЯ ПРАВЛЯЧИХ КІЛ РОСІЇ ТА ГРОМАДСЬКА ДУМКА ЩОДО АНГЛО-БУРСЬКОЇ ВІЙНИ (1899-1902 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,00 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Петраш Ольга Миколаївна
УДК 94(470+571)”1899/1902”
ПОЗИЦІЯ ПРАВЛЯЧИХ КІЛ РОСІЇ ТА ГРОМАДСЬКА ДУМКА ЩОДО АНГЛО-БУРСЬКОЇ ВІЙНИ (1899-1902 рр.)
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
на кафедрі історії нового та новітнього часу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Сич Олександр Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
історії нового та новітнього часу
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Троян Сергій Станіславович,
Рівненський інститут слов’янознавства
Київського славістичного університету,
завідувач кафедри міжнародних відносин
і країнознавства
кандидат історичних наук, доцент
Ореховський Вадим Олегович,
Чернівецький торгівельно-економічний
інститут Київського торгівельно-економічного
університету,
доцент кафедри соціально-економічних наук
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ всесвітньої історії та міжнародних
відносин (м. Київ)
Захист відбудеться 25.11.2005 р. о _10_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий 21.10.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для свого часу, тобто початку XX ст., англо-бурська війна, безумовно, була важливою міжнародною подією. Саме вона опинилася в центрі уваги цивілізованого світу, коли він вступав у двадцяте століття.
Нині, з висоти початку XXI ст., коли людство пережило дві світові війни, ця подія здається занадто далекою, щоб викликати науковий інтерес чи навіть зацікавленість. І тим не менш, вона входить до числа “ста найбільших війн” за всю історію людства від перших цивілізацій Сходу до наших днів.
У такій складній міжнародній обстановці події, пов’язані з англо-бурською війною, вийшли за рамки відносин між Англією і двома південно-африканськими республіками і привернули увагу провідних європейських країн, в тому числі і Росії.
Війна між бурами й англійцями проходила далеко від Європи. І тим не менш, вже самий той факт, що Британія загрузла на два з половиною роки, поразки, яких вона зазнавала від двох невеликих бурських республік, – все це завдало відчутного удару по престижу Британської імперії і суттєво вплинуло на міждержавні відносини в Європі. Принагідно зазначимо, що саме в результаті цієї війни виник британський домініон Південно-Африканський Союз, що стане в другій половині ХХ ст. найбільш економічно розвинутою країною Африки.
В контексті історії цієї події вельми цікавим з науково-пізнавальної точки зору видається дослідження теми ставлення правлячих кіл Росії та громадської думки до англо-бурської війни. Адже, як слушно зауважив всесвітньо відомий історик Ерік Хобсбаум, “вплив Росії на історію ХІХ і ХХ ст. був величезним”.
До того ж важливим, на наш погляд, є і та обставина, що на кінець ХХ ст. у вивченні даної теми виявилось таке протиріччя: опублікованих документів, велика кількість яких ще не введена до наукового обігу, значно більше, ніж історичних досліджень. Разом з тим зазначимо, що дана тема вже була предметом дослідження радянських та сучасних російських істориків. Віддаючи належне їх здобуткам, слід зауважити, що не всі аспекти окресленої проблеми були ними вивчені. Високо оцінюючи професійну майстерність і наукову компетентність російських науковців, вважаємо, що при висвітленні деяких питань теми їм, з відомих причин, бракує об’єктивності. Тому “погляд з боку” – в даному випадку українського автора – може бути корисним і в дечому більш виваженим, а оцінки та узагальнення – об’єктивними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЗИЦІЯ ПРАВЛЯЧИХ КІЛ РОСІЇ ТА ГРОМАДСЬКА ДУМКА ЩОДО АНГЛО-БУРСЬКОЇ ВІЙНИ (1899-1902 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок