Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ДІАГНОСТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РІЗНИХ МЕТОДІВ ВИЗНАЧЕННЯ HELICOBACTER PYLORI У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГАСТРИТ ТА ВИРАЗКОВУ ХВОРОБУ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

ОЦІНКА ДІАГНОСТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РІЗНИХ МЕТОДІВ ВИЗНАЧЕННЯ HELICOBACTER PYLORI У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГАСТРИТ ТА ВИРАЗКОВУ ХВОРОБУ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

Назва:
ОЦІНКА ДІАГНОСТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РІЗНИХ МЕТОДІВ ВИЗНАЧЕННЯ HELICOBACTER PYLORI У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГАСТРИТ ТА ВИРАЗКОВУ ХВОРОБУ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ім. П.Л.Шупика
Швець Олег Віталійович
УДК 616.33 - 002.2+616.342-002.44 – 07 - 08:579.835.12
ОЦІНКА ДІАГНОСТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РІЗНИХ МЕТОДІВ ВИЗНАЧЕННЯ HELICOBACTER PYLORI У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГАСТРИТ ТА ВИРАЗКОВУ ХВОРОБУ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ
14.01.02 - внутрішні хвороби
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
 
Роботу виконано в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Передерій В’ячеслав Григорович, Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри факультетської терапії № 1.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Бабиніна Лідія Яківна, Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України, професор кафедри сімейної медицини.
доктор медичних наук, професор Чернобровий В’ячеслав Миколайович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри поліклінічної терапії та сімейної медицини.
Провідна установа: Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра шпитальної терапії №1.
Захист відбудеться “20“ травня 2003 р. о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.06 Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (04112, м.Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (04112, м.Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий “19“ квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Бенца Т.М.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічний антральний гастрит (ХАГ) і виразкова хвороба дванадцятипалої кишки (ВХДПК) є одними з найбільш розповсюджених захворювань системи травлення. У той час як у країнах Західної Європи, США, Канаді, Японії та Австралії протягом останніх п'яти років відзначається суттєве зменшення поширеності цих нозологічних форм (I.M.Modlin, 1998; J.Binek, 1999; S.Olafsson, 1999), у країнах із низьким соціально-економічним статусом, у тому числі й в Україні, ситуація не тільки не поліпшується, але і навпаки, захворюваність зростає (В.Г.Передерий, 1997; Н.В.Харченко, 2000; H.M.Mitchell, 1998).
Причиною позитивних зрушень у результативності лікування ХАГ і ВХДПК, що відбулися в розвинутих країнах, безумовно, можна вважати ефективний вплив на основні етіопатогенетичні механізми розвитку цих захворювань (Е.С.Рысс, 1993; Л.И.Аруин, 1998; A.P.Moran, 1997) Така можливість з'явилася після того, як у 1982 р. Warren і Marshall відкрили бактерію Helicobacter pylori (Hp), здатну колонізувати слизову оболонку шлунка і викликати її хронічне запалення. Етіологічний зв'язок між інфекцією і розвитком хронічного гастриту, виразкової хвороби, лімфоми і навіть аденокарциноми шлунку був об'єктом вивчення в тисячах наукових праць вчених усього світу. В результаті цей зв'язок був визначений як безсумнівний та основною задачею лікування хворих із зазначеними захворюваннями стала вважатися ерадикація Hp (П.Я.Григорьев, 1996; B.Marshall, 1983; R.J.Hopkins, 1997).
У суспільному масштабі отримання доказів етіологічної ролі Hp у розвитку означених захворювань стало приводом для постанови питання перед Європейським парламентом щодо прийняття програми про ліквідацію Нp – асоційованих захворювань, по аналогії з іншими сучасними небезпечними інфекціями, такими як туберкульоз та легіонельоз (Х Об’єднаний Європейський гастроентерологічний тиждень, Женєва, Швейцарія, 2002).
Для забезпечення вирішення основної стратегічної задачі при веденні хворих з Нp – асоційованими захворюваннями необхідно мати високоточні методи визначення наявності інфекції на двох етапах: первинного обстеження хворого і при контролі ефективності проведеного лікування (Г.Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОЦІНКА ДІАГНОСТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ РІЗНИХ МЕТОДІВ ВИЗНАЧЕННЯ HELICOBACTER PYLORI У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГАСТРИТ ТА ВИРАЗКОВУ ХВОРОБУ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок