Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ГУМАТНО-БІОПОЛІМЕРНОГО БУРОВОГО РОЗЧИНУ З НИЗЬКИМ ВМІСТОМ ТВЕРДОЇ ФАЗИ ДЛЯ БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН В УМОВАХ РОДОВИЩ ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ

РОЗРОБКА ГУМАТНО-БІОПОЛІМЕРНОГО БУРОВОГО РОЗЧИНУ З НИЗЬКИМ ВМІСТОМ ТВЕРДОЇ ФАЗИ ДЛЯ БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН В УМОВАХ РОДОВИЩ ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ

Назва:
РОЗРОБКА ГУМАТНО-БІОПОЛІМЕРНОГО БУРОВОГО РОЗЧИНУ З НИЗЬКИМ ВМІСТОМ ТВЕРДОЇ ФАЗИ ДЛЯ БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН В УМОВАХ РОДОВИЩ ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,21 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Івано-Франківський національний технічний університет
нафти і газу
Кустурова Олена Валеріївна
УДК 622.244.442
РОЗРОБКА ГУМАТНО-БІОПОЛІМЕРНОГО БУРОВОГО РОЗЧИНУ
З НИЗЬКИМ ВМІСТОМ ТВЕРДОЇ ФАЗИ ДЛЯ БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН
В УМОВАХ РОДОВИЩ ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ
05.15.10 – Буріння свердловин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті
нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Мислюк Михайло Андрійович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу,
професор кафедри буріння
нафтових і газових свердловин
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Навроцький Богдан Іванович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу,
професор кафедри нафтогазової гідромеханіки
кандидат технічних наук, доцент
Тершак Богдан Андрійович,
науково-дослідний і проектний інститут ВАТ “Укрнафта”, м. Івано-Франківськ,
заступника директора з будівництва свердловин
Захист відбудеться “04” липня 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.02 Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою:
76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул.Карпатська,15.
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою:
76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул.Карпатська,15.
Автореферат розісланий “31” травня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Ковбасюк І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головною умовою успішного спорудження свердловин у складних гірничогеологічних умовах є правильний вибір типу та компонентного складу бурового розчину, а також оптимізація його технологічних властивостей. На даний час буріння вертикальних, похило-скерованих і горизонтальних свердловин здійснюється із використанням бурових розчинів на основі полімерів, що забезпечує необхідні технологічні властивості та високі техніко-економічні показники їх спорудження.
У Дніпровсько-Донецькій западині (ДДз) переважають родовища зі складно побудованими покладами і низькопроникними колекторами. Вимоги до якості їх розкриття за останні роки значно зросли, тому передбачається масовий перехід до застосування безглинистих біополімерних бурових розчинів, які не забруднюють привибійну зону пластів.
Сучасний великий інтерес до полісахаридних сполук у складі безглинистих бурових розчинів пояснюється також і тим, що їх використання одночасно вирішує дві важливі проблеми: стабілізацію дисперсних систем і запобігання забруднення навколишнього середовища від впливу токсичних органічних сполук.
Значний внесок у вивчення способів інгібування, а також у розробку полімерних малоглинистих інгібованих бурових розчинів і комплексних реагентів для їх обробки зробили такі відомі науковці, як О.К. Ангелопуло, Д.Б. Андресон, А.М. Андрусяк, Є.В. Беленко, А.І. Булатов, А.О. Васильченко, Л.П. Вахрушев, В.Г. Вітрик, В.С. Войтенко, Б.М. Гаврилов, В.Д. Городнов, Дж. Грей, Г. Дарлі, В.Н. Кошелев, В.В. Крецул, В.І. Крилов, В.А. Куксов, М.І. Ліпкес, А.І. Пеньков, А.Г. Розенгафт, С.А. Рябоконь, В.Я. Рязанов, Дж. Сімпсон, І.Ю. Харів, Р.С. Яремійчук, В.Г. Ясов та інші.
Для підвищення техніко-економічних показників буріння в складних гірничогеологічних умовах і якості розкриття продуктивних горизонтів необхідно розробити і впровадити нові рецептури біополімерних бурових розчинів, які б за технологічними властивостями не поступалися кращим зарубіжним аналогам при менших витратах імпортних реагентів.
Тому проблема розробки, лабораторного дослідження та впровадження нових рецептур біополімерних бурових розчинів є актуальною і важливою для галузі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності до напрямку національної програми “Нафта і газ України до 2010 року” та тематики науково-дослідних робіт ДК “Укр-газвидобування” НАК “Нафтогаз України”, зокрема науково-дослідних робіт: “Розробка і впровадження високоефективних бурових розчинів при бурінні теригенних і хемогенних відкладів” (договір 07–04, тема 24.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ГУМАТНО-БІОПОЛІМЕРНОГО БУРОВОГО РОЗЧИНУ З НИЗЬКИМ ВМІСТОМ ТВЕРДОЇ ФАЗИ ДЛЯ БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН В УМОВАХ РОДОВИЩ ДНІПРОВСЬКО-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок