Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГОРОХУ НА ЗЕРНО В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГОРОХУ НА ЗЕРНО В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГОРОХУ НА ЗЕРНО В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПОДІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНО-ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ГОНЧАР ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК: 633.656:631.5 (477.4)
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГОРОХУ НА ЗЕРНО
В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність 06.01.09. – рослинництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Кам’янець-Подільський - 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Вінницькому державному аграрному університеті Міністерство аграрної політики України протягом 2003-2005 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
член-кореспондент УААН
заслужений діяч науки і техніки України
Петриченко Василь Флорович
Інститут кормів УААН, директор
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Лихочвор Володимир Володимирович
Львівський національний аграрний університет
професор кафедри технологій у рослинництві
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Гойсюк Юрій Володимирович
Подільський державний аграрно-технічний
університет
доцент кафедри агрохімії і ґрунтознавства
Захист відбудеться „10” червня 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 71.831.01 Подільського державного аграрно-технічного університету за адресою: Україна, 32316, вул. Шевченка 13, м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Подільського державного аграрно-технічного університету.
Автореферат розісланий „ 8 ” травня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради С.О. Гойсюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Формування рослинних білкових ресурсів є важливою народногосподарською проблемою. Для її вирішення, в Україні, необхідно розширити площі посіву високобілкових культур, у тому числі і гороху. Зерно гороху містить від 21 до 24 % білка, до 54 % вуглеводів, 1,6 % жиру, понад 3 % зольних речовин. За амінокислотним складом білок гороху є біологічно повноцінним і засвоюється в 1,5 разу краще, аніж білок пшениці. Поряд з цим, зерно гороху використовують як важливий концентрований корм, в 1 кг якого міститься 1,17 к. од. і 180-240 г перетравного протеїну (Лихочвор В.В., Петриченко В.Ф., 2006). Крім того, горох має важливе агротехнічне значення у сівозміні завдяки біологічній фіксації азоту (до 50-80 кг/га), тому є добрим попередником для подальших культур у сівозміні, зокрема, озимої пшениці (Бабич А.О., Петриченко В.Ф., 1998; Камінський В.Ф., 2004).
Актуальність теми. Одним із шляхів у вирішенні проблеми рослинного білка, є інтенсифікація технологій вирощування гороху, які базуються на використанні високопродуктивних інтенсивних сортів з високим потенціалом продуктивності. Проте, в Україні, низька урожайність і якість зерна гороху, зменшення площ його посіву, вказують на недостатнє вивчення процесів росту, розвитку та формування урожайності і якості зерна, залежно від впливу технологічних прийомів в умовах природно-кліматичного потенціалу регіону. Нині, створено нове покоління інтенсивних сортів гороху, але ще недостатньо вивчена їх біологія та залишаються недосконалими сортові технології їх вирощування. У зв’язку з цим, необхідно удосконалювати існуючі та розробляти нові технології вирощування сортів гороху на зерно, за рахунок оптимізації системи мінерального живлення та захисту посівів від шкідників. Поряд з цим, для одержання високих і сталих урожаїв зерна гороху, потребують відповідного наукового обґрунтування процеси формування фотосинтетичної, симбіотичної та зернової продуктивності сортів залежно від наявних грунтово-кліматичних умов і рівня ресурсного забезпечення у технологічних процесах вирощування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертаційної роботи були складовою частиною тематичного плану науково - дослідних робіт Вінницького державного аграрного університету та Вінницької державної сільськогосподарської дослідної станції по темі „Розробити ресурсозберігаючі технології вирощування зернових колосових, зернобобових культур, які забезпечували б урожайність пшениці 5-6 т/га, ячменю 5-6 т/га, гороху 3-5,5 т/га, квасолі 2,3-2,5 т/га, сої 2,6-2,8 т/га” (№ держреєстрації 0102U006261)
Мета досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГОРОХУ НА ЗЕРНО В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок