Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРУ В ПРОЦЕСІ ПРИВАТИЗАЦІЇ

НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРУ В ПРОЦЕСІ ПРИВАТИЗАЦІЇ

Назва:
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРУ В ПРОЦЕСІ ПРИВАТИЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,35 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
Чердаков Володимир Анатолійович
УДК: 334.7, 338.9
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ
КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРУ В ПРОЦЕСІ ПРИВАТИЗАЦІЇ
Спеціальність 08.02.03 - Організація управління,
планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті Міністерства економіки та
з питань європейської інтеграції України (м. Київ).
Науковий керівник - доктор економічних наук
Рудченко Олександр Юрійович,
НДЕІ Міністерства економіки та з питань європейської
інтеграції України, завідувач відділом
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, доцент
Мендрул Олександр Гаррійович,
Київський національний економічний університет Міністерства
освіти та науки України, професор кафедри економіки
підприємств (м. Умань);
 
кандидат економічних наук
Лісовий Віктор Петрович,
Президент Асоціації учасників фондового ринку
України (м. Київ)
Провідна організація – Інститут економічного прогнозування НАН України (м. Київ),
відділ досліджень розвитку та регулювання фінансових ринків
Захист відбудеться 9 червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (01103, Київ-103, бульвар Дружби народів 28, 5-й поверх, зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці НДЕІ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.
Автореферат розісланий “ 6 ” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Ю. Рудченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Забезпечення динамічного розвитку економіки України на основі інноваційно-інвестиційної моделі можливо лише при формуванні конкурентноспроможного корпоративного сектору. Саме йому притаманна можливість швидкої концентрації необхідних фінансових, матеріальних і трудових ресурсів, а також здійснення інтеграційних процесів для забезпечення якісних змін в реальному секторі економіки.
Разом з тим, в Україні ці процеси проходять недостатньо динамічно, що зумовлено їх складністю та багатоаспектністю, відсутністю належної орієнтації приватизації на забезпечення ефективності виробництва та узгодженості з іншими напрямами ринкових перетворень. Тому зараз необхідно вдосконалити механізм державного регулювання формування корпоративного сектору в процесі приватизації з урахуванням особливостей сучасного етапу ринкових перетворень та з позицій його орієнтації на підвищення ефективності функціонування підприємств, а також сприяти залученню фінансових ресурсів на інвестування реального сектора економіки.
Теоретичним, методичним та практичним питанням функціонування корпоративного сектору присвячена значна кількість праць як в світовій, так і в вітчизняній науці. В той же час питанням орієнтації приватизації на забезпечення формування конкурентноспроможного корпоративного сектору не приділено достатньо уваги. Спираючись на результати досліджень в цій сфері та враховуючи особливості сучасного етапу приватизації, коли до неї залучаються стратегічно важливі підприємства, актуальним є подальша розробка як теоретичних, так і методичних та практичних аспектів формування корпоративного сектору, що й зумовило вибір теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Наукове дослідження пов’язане з планами науково-дослідних робіт НДЕІ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України протягом 2003-2004 рр., зокрема з виконанням наступних тем: “Аналіз соціально-економічних наслідків реформування відносин власності та пропозиції щодо формування державної політики” (2003р., № держреєстрації 0101U004721), “Основні засади визначення та оцінка структури власності в економіці України з її довгостроковим прогнозом, моніторинг структури власності та ефективності функціонування недержавного та державного секторів економіки за видами економічної діяльності в Україні у 2003-2004 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРУ В ПРОЦЕСІ ПРИВАТИЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок