Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛІНІЙНІ КОГЕРЕНТНІ ЕФЕКТИ ПРИ РОЗПОВСЮДЖЕННІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ У МАГНІТОАКТИВНІЙ ПЛАЗМІ

НЕЛІНІЙНІ КОГЕРЕНТНІ ЕФЕКТИ ПРИ РОЗПОВСЮДЖЕННІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ У МАГНІТОАКТИВНІЙ ПЛАЗМІ

Назва:
НЕЛІНІЙНІ КОГЕРЕНТНІ ЕФЕКТИ ПРИ РОЗПОВСЮДЖЕННІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ У МАГНІТОАКТИВНІЙ ПЛАЗМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,48 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЯКИМЕНКО ОЛЕКСАНДР ІЛЛІЧ
УДК 533.951
НЕЛІНІЙНІ КОГЕРЕНТНІ ЕФЕКТИ ПРИ
РОЗПОВСЮДЖЕННІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ У МАГНІТОАКТИВНІЙ ПЛАЗМІ
Спеціальність 01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті Ядерних Досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
професор Давидова Тетяна Олександрівна,
завідувач відділом теорії плазми
Інституту Ядерних Досліджень НАН України
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор Анісімов Ігор Олексійович,
завідувач кафедри фізичної електроніки
радіофізичного факультету
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка;
доктор фізико-математичних наук,
професор Маслов Василь Іванович,
провідний науковий співробітник
Національного Наукового Центру
„Харківський фізико-технічний інститут”.
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України.
Захист відбудеться “ 20 січня 2004 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.08 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м.Київ-22, проспект Глушкова 2, корпус , фізичний факультет, ауд.500.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ 19 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д26.001.08
кандидат фізико-математичних наук Свечнікова О. С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В плазмі, особливо в магнітоактивній, існує величезне розмаїття хвиль. В багатьох випадках їх можна розглядати незалежно. Але якщо амплітуди хвиль значні, вже не можна нехтувати взаємодією між ними. В найнижчому порядку взаємодія хвиль відповідає трихвильовим процесам, зокрема параметричним нестійкостям розпаду. Розпадні параметричні нестійкості можуть суттєво вплинути на характер взаємодії інтенсивної хвилі із плазмою: енергія від хвилі накачки може переходити в кінетичну енергію частинок через лінійну або нелінійну трансформацію хвиль, які поглинаються сильніше за падаючу хвилю. Якщо при збільшенні потужності накачки інкременти параметричної нестійкості стають того ж порядку, що і частота однієї із взаємодіючих хвиль, має місце модифікована параметрична нестійкість. Взаємодія хвилі накачки як з червоними, так і з блакитними сателітами може призвести до розвитку модуляційної нестійкості, навіть якщо умови трихвильового розпаду не виконані. На нелінійній стадії розвитку модуляційної нестійкості, особливо поблизу плазмових резонансів, де процеси розпаду заборонені, можуть формуватись різноманітні когерентні структури обвідної – групові солітони. У лабораторних плазмових експериментах і в ході спостережень за допомогою супутників в іоносфері і магнітосфері Землі були відкриті когерентні хвильові структури практично на всіх гілках власних коливань: ленгмюрівські солітони, верхньогібридні солітони, нижньогібридні солітони та циклотронні солітони, самоіндуковані хвилеводи електромагнітних хвиль в широкому діапазоні частот.
Все більше фактів свідчать на користь того, що утворення когерентних структур і, зокрема, солітонів і вихорів є універсальною властивістю всіх відкритих систем, які обмінюються з оточенням речовиною або енергією. В сучасній літературі солітонами прийнято називати не лише розв’язки інтегровних нелінійних диференційних рівнянь, а також і будь-які самолокалізовані збурення, які поширюються без суттєвих змін форми і швидкості завдяки балансу між нелінійністю і лінійними ефектами (дисперсія, дифракція або дифузія). Властивості солітонних хвильових структур радикально відрізняються від властивостей лінійних хвильових пакетів. Особлива роль, що належить солітонам, зумовлена в першу чергу їх стійкістю щодо багатьох збурень, що було доведено в обчислювальних і лабораторних експериментах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НЕЛІНІЙНІ КОГЕРЕНТНІ ЕФЕКТИ ПРИ РОЗПОВСЮДЖЕННІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ У МАГНІТОАКТИВНІЙ ПЛАЗМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок