Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-захисна спрямованість державної соціальної політики за умов трансформації українського суспільства

Соціально-захисна спрямованість державної соціальної політики за умов трансформації українського суспільства

Назва:
Соціально-захисна спрямованість державної соціальної політики за умов трансформації українського суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
Крупник Андрій Семенович
 
Соціально-захисна спрямованість
державної соціальної політики
за умов трансформації
українського суспільства
 
Спеціальність 23.00.02 –
політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Гансова Емма Августівна,
Одеська національна юридична академія,
професор кафедри соціальних теорій
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Наумкіна Світлана Михайлівна,
Південноукраїнський педагогічний університет
ім. К. Д. Ушинського, завідувач кафедри
політичних наук
кандидат юридичних наук, професор
Сирота Іван Михайлович,
Одеська національна юридична академія,
професор кафедри трудового права і права
соціального забезпечення
Провідна установа:
Інститут держави і права ім. В. М. Корецького
НАН України, відділ правових проблем політології
(м. Київ)
Захист відбудеться 25 жовтня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської націо- нальної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 24 вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. В. Дудченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена неадекватністю існуючої в Україні моделі державної соціальної політики соціально-економічній і політичній ситуації, яка склалася в українському суспільстві.
Реформи, які були розпочаті в Україні на початку 90-х років ХХ століття, викликали глибоку і всебічну трансформацію суспільства. Об'єктивно це привело до таких прогресивних зрушень, як отримання особистої ідеологічної і економічної свободи, впровадження плюралізму в усі сфери суспільного життя. Водночас здійснюваний державою протягом останніх років курс на лібералізацію економіки із ужиттям “шокової терапії”, зведення моделі системної трансформації суспільства до логіки однобічного економізму і навіть “ринкового фундаменталізму”, фактична експропріація особистих внесків громадян призвели до різкого падіння матеріального рівня життя переважної частини населення і його соціальної дезадаптації, породили кризу духовності, патріотизму, довіри до влади.
Однією з головних причин зазначених негативних явищ є, на думку автора, недосконалість державної соціальної політики і, в першу чергу, неналежне виконання державою своєї соціально-захисної місії. Цей висновок підтверджується і тим, що існуючій державній системі соціального захисту населення притаманні такі негативні риси, як зрівняльний підхід, недостат-ність нормативної бази, нечітке розмежування повноважень між органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування у сфері соціального захисту, нестача механізмів діагностики нужденності і виявлення реальної потреби у тих чи інших видах допомоги, відсутність обґрунтованих критеріїв її надання, нездатність і небажання значної частини державних і муніципаль-них службовців співпрацювати з недержавними організаціями і надавачами соціальних послуг тощо.
За цих умов украй актуальною постає необхідність корекції Україн-ською державою свого соціально-політичного курсу у напрямку істотного нарощування його соціально-захисної складової.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі соціальних теорій Одеської національної юридичної академії в рамках комплексної науково-дослід-ницької теми “Політико-правові основи етнодержавотворення в Україні” (номер держреєстрації 0100U001069).
Частина науково-прикладних і експериментальних досліджень у межах теми дисертації виконувалась автором відповідно до програм діяльності Центру соціальної допомоги Одеського міськвиконкому (1994-1998 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Соціально-захисна спрямованість державної соціальної політики за умов трансформації українського суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок