Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВНУТРІШНЬОГО СВІТУ ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВНУТРІШНЬОГО СВІТУ ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВНУТРІШНЬОГО СВІТУ ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ імені Г.С.КОСТЮКА
ШМІГЕЛЬ НАТАЛЯ ЄВГЕНІВНА
УДК 159.922.761:616.248
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВНУТРІШНЬОГО СВІТУ ДІТЕЙ,
ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ
19.00.04 – медична психологія
автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Науковий керівник – дійсний член АПН України, доктор психологічних наук, професор Максименко Сергій Дмитрович, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Чабан Олег Созонтович, Український НДІ соціальної та судової психіатрії і наркології МОЗ України, відділення пограничних станів та соматоформних розладів відділу соціальної та екстремальної психіатрії, завідувач;
кандидат психологічних наук, доцент Рождественський Андрій Юрійович, Національна академія Служби безпеки України, доцент.
Захист відбудеться 20 червня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .453.02. в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий 17 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Третяк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Дослідження психологічних чинників, що лежать в основі розвитку хвороби, сприяють її лікуванню й попередженню, - важливе завдання медичної психології. Його розв’язання стає можливим завдяки вивченню психології хворої дитини.
Актуальність даного дослідження пояснюється не лише підвищеним інтересом психологів і медиків до психосоматичних співвідношень у дитячо-підлітковому віці, але й тим фактом, що саме ця категорія хворих має найнижчий рівень адаптації до ситуації хвороби і вимагає більшої уваги до себе у плані психологічної допомоги.
Водночас проблема вивчення внутрішнього світу хворої людини на цей час в психологічній літературі залишається відкритою. Якщо дослідження внутрішнього світу здорової людини ще можна знайти у психологічній літературі (Г.С. Костюк, С.Д. Максименко, З.Г. Кісарчук, Д.О. Леонтьєв, В.І. Слободчиков, Ж. Лакан, Р. Мей), то праць, присвячених вивченню внутрішнього світу дитини з тяжким соматичним захворюванням, майже нема.
Більшість сучасних досліджень психосоматичних співвідношень здійснюється фахівцями у галузі медицини (Б.В. Михайлов, Є.М. Харченко, О.С. Чабан, А.І. Сердюк, Д.М. Ісаєв, Б. Любан- Плоцца, Н. Пезешкіан, М. Віршинг). У своїх дослідженнях вчені спираються на відомості, отримані переважно від дорослої частини населення (О.Ю. Березанцев, О.В. Квасенко, О.Ш. Тхостов, Г. Аммон, М. Байєр, Х. Фрайбергер, В. Бройтигам, П. Кристіан, М. Рад, Р. Мелзак, П.М. Петтінаті). Психологічні дослідження, пов’язані з психосоматичними захворюваннями у дітей проводяться украй рідко (Г.О. Аріна, Н.О. Коваленко, Ж. Кламмер).
Аналіз психологічної літератури дає підстави стверджувати, що у хронічно хворої дитини формується особливий внутрішній світ, побудований зі складних поєднань сприймань та відчуттів, емоцій та конфліктів, психічних травм, переживань та спогадів (В.В. Ніколаєва, О.Т. Соколова, О.В. Іванова, І.Г. Кіян, І.С. Равич-Щербо, А.Г. Рум’янцев, І.М. Нікольська, Р.М. Грановська). Таке уявлення про внутрішній світ хворої людини дає у своїх працях Р.А. Лурія, висуваючи поняття “внутрішньої картини хвороби”. Внутрішня картина хвороби (ВКХ), як і внутрішній світ, містить у собі та відображає безліч фактів внутрішнього життя і суб’єктивних ставлень дитини до явищ зовнішнього світу. У випадку тяжкої хронічної хвороби внутрішній світ дитини починає заломлюватися крізь призму внутрішньої картини хвороби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВНУТРІШНЬОГО СВІТУ ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок