Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВІЗАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ 5-6 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЛЕКСИКИ Й ФРАЗЕОЛОГІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

АКТИВІЗАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ 5-6 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЛЕКСИКИ Й ФРАЗЕОЛОГІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Назва:
АКТИВІЗАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ 5-6 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЛЕКСИКИ Й ФРАЗЕОЛОГІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
ФОРОСТЮК ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА
УДК 371.302.4
АКТИВІЗАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
УЧНІВ 5-6 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ
ЛЕКСИКИ Й ФРАЗЕОЛОГІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
13.00.02. – теорія і методика навчання (української мови)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному інституті
ім. Г.С.Сковороди.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, професор
Потапенко Олександр Іванович,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний інститут
ім. Г.С.Сковороди,
декан факультету довузівської підготовки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Паламар Лариса Максимівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри української мови для неспеціальних факультетів;
кандидат педагогічних наук
Марун Микола Євдокимович,
Уманський державний педагогічний університет ім. П.Тичини, завідувач кафедри методики викладання і культури української мови.
Провідна установа – Інститут педагогіки АПН України,
лабораторія методики української мови, м. Київ.
Захист відбудеться “1” березня 2001 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.07 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ,
вул. Пирогова, 9.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова., 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “29” січня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Козачук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Пізнавальна активність - це інтегральна властивість особистості, яка інтенсивно формується саме в шкільні роки й впливає на характер поведінки та діяльності людини протягом всього життя. Саме тому велика увага надається докорінній перебудові загальноосвітньої школи, котра, як і суспільство в цілому, не може повноцінно функціонувати без активної, ініціативної та самостійної особистості, якій притаманна справжня культура спілкування в різних видах мовленнєвої діяльності і яка володіє способами самовираження рідною мовою.
Активізація пізнавальної діяльності учнів саме у процесі вивчення лексики й фразеології української мови - актуальна проблема методики середньої школи. Аналіз сучасного стану викладання й засвоєння учнями лексики й фразеології свідчить про те, що на уроках мови в 5-6 класах переважають низький та середній рівні пізнавальної активності, а також низький рівень володіння матеріалом. Більшість учнів не можуть розкрити значень фразеологізмів, не можуть з’ясувати їхньої структури, не мають достатнього уявлення про основні фразеологічні поняття, не відчувають стилістичного забарвлення фразеологізмів. У мовленнєвій діяльності рідко вживають звороти, а якщо й вживають, то роблять при цьому велику кількість помилок.
У лексичному відношенні мова багатьох учнів продовжує залишатися безбарвною, невиразною, бідною, одноманітною. Є підстави стверджувати, що недосконалість мовлення учнів - це результат не лише безсистемної роботи, а насамперед відсутність у них інтересу до навчання.
Потреба в активізації пізнавальної діяльності школярів визначила необхідність розробки ефективної системи роботи з лексики та фразеології на уроках української мови в загальноосвітній середній школі, зокрема в 5-6 класах.
Наукові основи формування пізнавальної активності визначені в дослідженнях психологів і дидактів.
Психологічний аспект проблеми формування пізнавальної активності й самостійності учнів представлений у наукових працях В.Г.Ананьєва, Л.С.Виготського, О.М.Леонтьєва, Н.О.Менчинської, Д.Б.Богоявленської, С.Л.Рубінштейна, Н.Ф.Тализіної, Д.Б.Ельконіна та ін.
У педагогіці значний вклад у реалізацію проблеми принципів, методів і форм навчання, вивчення сутності пізнавальної активності, інтересу й потреб внесли І.Я.Лернер, Ю.К.Бабанський, Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АКТИВІЗАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ 5-6 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЛЕКСИКИ Й ФРАЗЕОЛОГІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок