Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАГНІТНА СТРУКТУРА ЕПІТАКСІАЛЬНИХ ПЛІВОК ФЕРИТ-ГРАНАТІВ В ПРОСТОРОВО-НЕОДНОРІДНИХ МАГНІТНИХ ПОЛЯХ

МАГНІТНА СТРУКТУРА ЕПІТАКСІАЛЬНИХ ПЛІВОК ФЕРИТ-ГРАНАТІВ В ПРОСТОРОВО-НЕОДНОРІДНИХ МАГНІТНИХ ПОЛЯХ

Назва:
МАГНІТНА СТРУКТУРА ЕПІТАКСІАЛЬНИХ ПЛІВОК ФЕРИТ-ГРАНАТІВ В ПРОСТОРОВО-НЕОДНОРІДНИХ МАГНІТНИХ ПОЛЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,49 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Міхерський Ростислав Михайлович
УДК 537.624:537.638.2
МАГНІТНА СТРУКТУРА ЕПІТАКСІАЛЬНИХ ПЛІВОК ФЕРИТ-ГРАНАТІВ
В ПРОСТОРОВО-НЕОДНОРІДНИХ МАГНІТНИХ ПОЛЯХ
01.04.07 - Фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Сімферополь - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського
Науковий керівник кандидат фізико-математичних наук, доцент
Дубінко Сергій Володимирович, директор Конструкторського бюро “Домен" при Таврійському національному університеті
ім. В.І. Вернадського
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Міцай Юрій Миколайович, Ялтинський інститут менеджменту,
завідуючий кафедрою природничих і технічних наук;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Коваленко Валерій Фадейович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри електрофізики.

Провідна установа Інститут магнетизму НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 26 ” січня 2001 р. о 13 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 52.051.02 Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського, 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, 95007, м .Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
Автореферат розісланий “ 23 ” грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради_______________ О.В. Яценко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Епітаксіальні плівки ферит-гранатів (ЕПФГ) знаходять все більше практичне застосування в магнітомікроелектроніці, в такій її галузі, як магнітооптичні пристрої для зчитування інформації з магнітних носіїв, а також в приладах, призначених для дефектоскопії матеріалів і криміналістичних досліджень.
Для вивчення магнітних полів використовуються такі методи: візуалізація полів магнітними частинками, електронно-оптичні, електронної голографії, засновані на ефекті Холла, індукційному і магніторезистивному ефектах. Однак, деякі мають якісний характер або відносно невисоке просторове розділення, інші занадто складні.
Розвиток технології вирощування ЕПФГ із заздалегідь заданими властивостями дозволив розробити ще один спосіб відображення картин магнітного поля: за допомогою зміни стану спостережуваної завдяки магнітооптичному ефекту Фарадея магнітної структури ЕПФГ.
Цей метод є одним із найбільш ефективних для дослідження просторово-неоднорідних магнітних полів з неоднорідністю порядку 1 - 1000 мкм.
Датчики на основі ЕПФГ знайшли широке застосування для вивчення сигналограм, записаних на аудіо- і відеомагнітофонних стрічках, магнітних стрічках бортових “чорних ящиків", комп'ютерних дискетах і жорстких дисках, банківських магнітних картках і т. ін. По вигляду цих сигналограм можна зробити висновок: про конкретний апарат, на якому робився запис; про наявність монтажу; відновити пошкоджену інформацію, що не читається магнітними головками; виявити прихований запис; відтворити запис, зверху якого був зроблений інший запис і т. ін.
Крім того, датчики на основі ЕПФГ успішно застосовуються для детектування автентичності грошових купюр, а також в дефектоскопії, наприклад, для контролю якості виготовлення магнітних головок і криміналістичних досліджень, пов'язаних із зміною номерів автомобільних агрегатів і зброї.
Для дослідження просторово-неоднорідних магнітних полів використовується, як правило, три типи плівок: ЕПФГ з перпендикулярною анізотропією (цей тип плівок зараз застосовується найчастіше); ЕПФГ з анізотропією типу “легка площина" (плівки, що дають можливість відображати аналоговий розподіл поля); ЕПФГ з перпендикулярною анізотропією і підвищеною коерцитивністю (що мають високу роздільну здатність по періоду і чутливість по амплітуді зовнішнього поля). У всіх цих випадках викликає інтерес питання про діапазон просторових частот і амплітуд зовнішнього поля, що однозначно відображається розподілом намагніченості плівок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МАГНІТНА СТРУКТУРА ЕПІТАКСІАЛЬНИХ ПЛІВОК ФЕРИТ-ГРАНАТІВ В ПРОСТОРОВО-НЕОДНОРІДНИХ МАГНІТНИХ ПОЛЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок