Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ, ОЦІНКИ І УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ, ОЦІНКИ І УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ, ОЦІНКИ І УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,52 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Міністерство освіти і науки України
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дєєва НАДІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 338.2:339.564
НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ,
ОЦІНКИ І УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ СОЦІАЛІЗАЦІЇ
ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.00.03 – економіка та управління
національним господарством
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки та управління національним господарством Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант – | доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Тимошенко Лідія Михайлівна,
Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри економіки та управління національним господарством.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Гєєць Валерій Михайлович,
Інститут економіки та прогнозування НАН України, директор інституту (м. Київ);
доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Лібанова Елла Марленівна,
Інститут демографії та соціально-економічних досліджень НАН України, директор інституту (м. Київ);
доктор економічних наук, професор
Плаксієнко Валерій Якович,
Дніпропетровський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, завідувач кафедри обліку і аудиту (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться “28” вересня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.03 у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050 м.Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, вул.Козакова, 8.
Автореферат розісланий “23” серпня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Третьяк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні все більш очевидною стає соціальна обумовленість існування людини в різних спектрах її суспільного буття. В умовах ринку забезпечення гармонізації поточних і перспективних рішень суб’єктів господарювання є засобом соціалізації економіки. Основним суб’єктом узгодження уподобань різнополярного характеру, як правило, виступає держава, хоча не без тиску і не без схвалення з боку населення. У прагненні виконати подібне соціальне призначення держава, втручаючись у соціально-економічні процеси, має оптимально враховувати своє завдання, перш за все, як суб’єкта й інституту забезпечення соціального партнерства та соціальних гарантій суспільства. Проте саме суміщення державою цих завдань у межах єдиного суспільного простору і є тим “вузьким місцем”, яке через міру поєднання і змістовного наповнення тандему “суб’єкт-інститут” формує і визначає ієрархію соціальних цінностей у суспільстві. Різні інститути й агенти соціалізації впливають на людину в різні періоди її життя з різною інтенсивністю і здебільшого досить суперечливо. Унаслідок цього саме у сфері соціальної інтеграції або помірного усуспільнення виникають соціальні конфлікти, які стосуються умов і якості життя, соціальної справедливості і рівності, можливостей самореалізації особистості тощо.
Людство в результаті розробок і апробації концепцій справедливого суспільного устрою закономірно прийшло до такого суспільного інституту, як соціальна держава, хоча далеко не всі країни, навіть високорозвинені, змогли це реалізувати у відповідних обсягах. Не стала винятком у цьому процесі й Україна, яка з 1996 р. спрямовує зусилля всіх секторів національної економіки на створення підвалин соціальної держави за аналогом деяких із чималої кількості провідних країн світу. Разом з тим результати десятирічної соціальної ходи слабо корелюються з поліпшенням добробуту у процесі соціальної реорганізації суспільства. Егалітарне в минулому суспільство поляризувалося й розкололося практично на групу бідних і багатих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ, ОЦІНКИ І УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок