Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,49 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 332.242
Оболенський Олексій Юрійович
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування
і регулювання економіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному інституті стратегічних досліджень при Адміністрації Президента України.
Науковий консультант – доктор економічних наук
Власюк Олександр Степанович,
Національний інститут стратегічних досліджень при Адміністрації Президента України (м. Київ), перший заступник директора.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Буркинський Борис Володимирович,
Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України (м. Одеса), директор;
доктор економічних наук, професор
Данилишин Богдан Михайлович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України (м. Київ), заступник голови;
доктор економічних наук, професор
Червова Лідія Георгіївна,
Інститут економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк), завідувачка сектору відділу проблем управління виробництвом.
Провідна установа – Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки (м. Харків), кафедра економіки і маркетингу
Захист відбудеться “21” лютого 2001 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк – 48, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк – 48, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий 20 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Кузьменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Механізм регулювання економіки повинен поєднувати економічні та адміністративні методи. Відповідно до конкретних умов одні регулятори є базовими, тобто виконують конструктивні функції, інші – додаткові функції гасіння дії негативних чинників. Історія та сучасність свідчать, що жодна країна не може бути життєздатною без державного управління. Конкретні форми державності, її механізми залежать від рівня економічного та соціального розвитку держави, її історичного шляху, національних особливостей та традицій. Важливим чинником формування державності України є створення сучасної ефективної системи державного управління, що має бути запроваджена шляхом проведення адміністративної реформи.
Сутність цієї реформи полягає в системній перебудові державного управління всіма сферами життя та у розбудові нових інститутів державного управління, які мають відповідати економічному та соціальному стану країни, сучасному цивілізованому суспільству, спрямованому у постіндустріальний, інформаційний простір. З огляду на це адміністративна реформа має бути неперервним процесом удосконалення інституційних засад механізму держави та державного апарату, що забезпечує економічний та соціальний розвиток країни, сприяє їх відповідності напрямам розвитку світової цивілізації.
Призначенням адміністративної реформи в Україні є впорядкування, удосконалення та розвиток механізму держави. Він являє собою пронизану єдиними, конституційно та законодавчо визначеними принципами, засновану на розподілі влади систему органів державної влади, що має необхідні матеріальні, фінансові та людські ресурси, підприємства, установи й організації, та за допомогою якої реалізуються задачі та функції держави. Механізм держави є інтегруючою категорією, що охоплює державний апарат і державну службу; категорія ”державний апарат” органічно поєднана з категорією “державна служба” і безпосередньо впливає на організацію та функціонування механізму держави.
Адміністративна реформа має забезпечити економічний та соціальний розвиток держави. Вирішення таких проблем як забезпечення соціальної орієнтації ринкової економіки, ефективного та якісного державного регулювання економіки є завданням держави і зводиться до розв'язання однієї головної задачі, а саме – забезпечення економічними методами і засобами ефективного виконання державою її завдань і функцій в економічній сфері на кожному етапі розбудови державності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок