Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ АНТАРКТИЧНОГО ТУРИЗМУ

ГЕОПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ АНТАРКТИЧНОГО ТУРИЗМУ

Назва:
ГЕОПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ АНТАРКТИЧНОГО ТУРИЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,50 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Федчук Андрій Петрович
УДК 911.3:796.5 (919.9)
ГЕОПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ АНТАРКТИЧНОГО ТУРИЗМУ
11.00.02 – Економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі країнознавства
та туризму географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
кандидат географічних наук, доцент
Бабарицька Вікторія Костянтинівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри країнознавства та туризму
Офіційні опоненти:
доктор географічних наук, професор
Яковенко Ірина Михайлівна,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри туризму
кандидат географічних наук, старший науковий співробітник
Грищенко Володимир Федорович,
Український науково-дослідний гідрометеорологічний інститут,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економічної та соціальної географії, м. Одеса
Захист відбудеться 29 жовтня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.07 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: ДСП-680, м. Київ, просп. Академіка Глушкова, 2, географічний факультет, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 18 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук, професор С.І. Іщук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні тенденції глобалізації у сфері міжнародного туризму зумовлюють активне туристсько-рекреаційне освоєння незаселених екстремальних регіонів планети. З 1991 року кількість туристів, що відвідує Антарктику, стабільно перевищує у рази кількість науковців і допоміжного персоналу, який працює на наукових станціях та задіяний в антарктичних експедиціях. Необхідність комплексних досліджень туризму як нової комерційної діяльності в Антарктиці зумовлена: 1) масштабністю, динамікою та диверсифікацією туристської діяльності при відсутній однозначній оцінці подальших тенденцій розвитку та механізмів її регулювання; 2) міжнародно-правовими та соціально-економічними наслідками формування нового ринку міжнародного туризму; 3) потенційним екологічним (кумулятивним) впливом туристської діяльності на природне середовище антарктичного регіону, якому на міжнародному рівні надано статус природного заповідника.
Державною програмою досліджень України в Антарктиці на 2002-2010 рр. передбачено організацію вітчизняних туристських рейсів до станції Академік Вернадський та району наукових інтересів України в Антарктиці з метою забезпечення геополітичної присутності та реалізації національно-культурних інтересів у цьому регіоні. Водночас, набуття у 2004 році статусу Консультативної сторони Договору про Антарктику накладає на Україну міжнародні зобов’язання, з яких випливає необхідність розробки національної туристської політики у відповідності до існуючого організаційно-правового режиму Антарктики. В основі такої політики має бути покладений суспільно-географічний підхід, зважаючи на активне впровадження у регіоні форм територіального управління. Подібні дослідження в Україні не проводилися, тому дана дисертаційна робота є новаторською суспільно-географічною розробкою, що започатковує розвиток вітчизняних (україноцентричних) науково-практичних досліджень антарктичного туризму.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась у рамках Державної програми досліджень України в Антарктиці на 2002-2010 роки (розпорядження Кабінету міністрів України від 13.09.2001 р., № р), є складовою науково-дослідної теми Національного антарктичного наукового центру Міністерства освіти і науки України “Дослідження на антарктичній станції Академік Вернадський” (№ державної реєстрації 0104U002660).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГЕОПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ АНТАРКТИЧНОГО ТУРИЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок