Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ МЕТАЛЕВИХ МАТЕРІАЛІВ ЗА НЕПРОПОРЦІЙНОГО МАЛОЦИКЛОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ

ПРОГНОЗУВАННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ МЕТАЛЕВИХ МАТЕРІАЛІВ ЗА НЕПРОПОРЦІЙНОГО МАЛОЦИКЛОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ МЕТАЛЕВИХ МАТЕРІАЛІВ ЗА НЕПРОПОРЦІЙНОГО МАЛОЦИКЛОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,52 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МІЦНОСТІ ім. Г.С.ПИСАРЕНКА
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Бородій Михайло Васильович
УДК 539.376
ПРОГНОЗУВАННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ МЕТАЛЕВИХ МАТЕРІАЛІВ ЗА
НЕПРОПОРЦІЙНОГО МАЛОЦИКЛОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ
Спеціальність 01.02.04. –
Механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем міцності ім. Г.С.Писаренка Національної академії наук України
Науковий консультант: |
Стрижало Володимир Олександрович
член-кореспондент НАН України,
доктор технічних наук, професор
Інститут проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України, зав. відділом
Офіційні опоненти: | Бобир Микола Іванович
доктор технічних наук, професор
Національний технічний університет України „КПІ”
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри динаміки і міцності машин і опору матеріалів
Ясній Петро Володимирович
доктор технічних наук, професор
Тернопільський технічний університет, ректор
Гігіняк Фелікс Федорович
доктор технічних наук, ст. наук. співр.
Інститут проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України, пров. наук. співр.
Захист відбудеться „29” листопада 2007 р. о 10-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д16.241.01 при Інституті проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тимірязєвська, 2
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України (01014, м. Київ, вул. Тимірязєвська, 2)
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д16.241.01
доктор технічних наук, професор Карпінос Б.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Елементи конструкцій споруд і машин в процесі експлуатації зазвичай піддаються дії циклічних навантажень. У більшості випадків ці навантаження є багатовісними, тобто відбуваються за складних циклів. І навіть за одновісної дії зовнішніх зусиль в зонах концентрації напружень реалізується локальне багатовісне деформування матеріалу. В зв’язку з тим, що ці зони є потенційним джерелом виникнення дефектів, описання кінетики напружено-деформованого стану в їх околі та визначення довговічності матеріалу є важливою як науковою, так і прикладною проблемою механіки суцільного середовища.
Навантаження в умовах багатовісності при пружнопластичному деформуванні матеріалу може характеризуватись високими рівнями еквівалентних напружень. В цьому випадку оцінка граничного стану здійснюється за критеріями малоциклової втоми. Розрахунок довговічності по критеріях малоциклової втоми для складних режимів навантажування є досить складною і актуальною задачею, яка інтенсивно досліджується в провідних наукових установах. Розв’язання цієї задачі вимагає проведення комплексних експериментальних досліджень щодо впливу режимів навантажування на напружений стан та довговічність матеріалу, а також вивчення особливостей, пов’язаних з різною реакцією на складне циклічне деформування конструкційних матеріалів.
На сьогоднішній день значний прогрес досягнуто у вивченні кінетики напружено-деформованого стану і прогнозування довговічності для одновісних режимів циклічного деформування. Для циклічно стабільних матеріалів моделі, розроблені для одновісного деформування, можуть бути застосовані і для умов багатовісного напруженого стану. Якщо матеріали циклічно нестабільні, тобто характеризуються значним зміцненням або знеміцненням, то для них вплив багатовісності є дуже суттєвим. Він полягає в тому, що зі збільшенням ступеню деформаційного зміцнення зменшується циклічна довговічність матеріалу. Крім того обґрунтування методів оцінки конструктивних елементів, виготовлених із циклічно нестабільних матеріалів, вимагає розробки складних моделей і критеріїв руйнування.
Для умов багатовісного напруженого стану на наш час запропоновано досить багато моделей циклічної пластичності, конкретизація параметрів і констант яких пов’язана з необхідністю проведення складних експериментальних досліджень в умовах непропорційних режимів навантажування, що не завжди є доступними для дослідників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ МЕТАЛЕВИХ МАТЕРІАЛІВ ЗА НЕПРОПОРЦІЙНОГО МАЛОЦИКЛОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок