Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка та дослідження перетворювача частоти у код методом послідовного наближення

Розробка та дослідження перетворювача частоти у код методом послідовного наближення

Назва:
Розробка та дослідження перетворювача частоти у код методом послідовного наближення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,41 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний університет “Львівська політехніка”
Войтюк Олег Петрович
УДК 621.376.3
Розробка та дослідження перетворювача частоти у код методом послідовного наближення
05.11.05 - прилади та методи вимірювання електричних та магнітних величин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Технологічному університеті Поділля, м. Хмельницький, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
ТРОЦИШИН Іван Васильович,
Технологічний університет Поділля, професор
кафедри “Проектування та конструювання РЕЗ”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
Скрипник Юрій Олексійович,
професор кафедри “Автоматизації і комп’ютерних систем” Київського національного університету технології та дизайну
кандидат технічних наук, доцент
Грибок Микола Іванович,
Національний університет “Львівська політехніка”, доцент кафедри “Інформаційно-вимірювальні технології”
Провідна установа: Інститут електродинаміки НАН України,
відділ вимірювання електричних та магнітних
величин, м. Київ
Захист відбудеться “30” квітня 2004р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. С.Бандери, 12, ауд.226 головного корпусу)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “31” березня 2004р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., проф. Луцик Я.Т.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. При вимірюванні будь-яку фізичну величину перетворюють у зручні для подальшого вимірювання електричні сигнали. Усі радіосигнали характеризуються частотою, амплітудою і фазою.Одним із інформативних параметрів електрорадіосигналів є частота. Частоту сигналів можна вимірювати з високою точністю при незначних апаратурних витратах. Сучасні засоби вимірювання частоти дозволяють проводити вимірювання на високих частотах з відносною похибкою до 10-8. Діапазон вимірюваних частот сягає від інфранизьких до вкрай високих частот. Проте досягнення вказаних точностей вимірювання та діапазонів частот є можливим лише за умови існування вимірюваних сигналів на протязі усього часу вимірювання.
На сьогодні існують як аналогові, так і цифрові методи вимірювання частоти. Аналогові методи мають великий час вимірювання і малий динамічний діапазон, тоді як цифрові методи мають велику швидкодію і подають результат вимірювання у зручному для людини представленні у вигляді десяткового числа, або двійкових кодів для ЕОМ.
Якщо деякі фізичні величини існують на протязі невизначеного часу, тоді перетворення інформативного параметра в частоту можна вважати радіосигналами із наперед невідомою тривалістю. Наприклад, визначення несучої частоти радіостанції, що працює за принципом псевдовипадкового перескоку частоти, визначення параметрів швидкоплинних технологічних процесів та інше, де тривалість інформаційного сигналу заздалегідь невідома. При вимірюванні таких сигналів класичними методами виникають значні похибки, викликані детермінованим часом вимірювання. Тому виникає потреба у розробці нових методів вимірювання із покращеними метрологічними характеристиками засобів вимірювання частоти радіосигналів із наперед невідомою тривалістю.
Такими є методи послідовної лічби, порозрядного кодування, паралельного зчитування, а також їх комбінації. Тому розробка нових схем вимірювання, що дозволяють знаходити частоту радіосигналів з апріорі невідомою тривалістю є актуальною задачою як з точки зору зменшення часу вимірювання (часу доступу до сигналу), так і з точки зору підвищення точності вимірювання частоти взагалі.
Зв’язок роботи із науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась на кафедрі “Проектування та конструювання РЕЗ” Технологічного університету Поділля (м. Хмельницький) в рамках комплексних програм Міністерства освіти України, а також в порядку виконання госпдоговірних робіт з НПО “Новатор” (м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Розробка та дослідження перетворювача частоти у код методом послідовного наближення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок