Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КИСНЕВИЙ СТАТУС ОРГАНІЗМУ ВАГІТНИХ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ

КИСНЕВИЙ СТАТУС ОРГАНІЗМУ ВАГІТНИХ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ

Назва:
КИСНЕВИЙ СТАТУС ОРГАНІЗМУ ВАГІТНИХ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ім.П.Л.ШУПИКА
Лещева Тетяна Володимирівна
УДК 612.63:612.127.1/.2-02:546.3
КИСНЕВИЙ СТАТУС ОРГАНІЗМУ ВАГІТНИХ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровській медичній академії МОЗ України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК
Заслужений діяч науки та техніки України, доктор медичних наук, професор оронін Корнелій Валентинович,
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ
України, професор кафедри акушерства та гінекології
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ
доктор медичних наук, професор
Коломійцева Антоніна Георгіївна,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідувач відділенням патології вагітності та пологів
доктор медичних наук, професор
Венцківський Борис Михайлович,
Національний медичний університет ім. акад. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1
ПРОВІДНА УСТАНОВА
Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології №2, м. Одеса
Захист дисертації відбудеться 23.05.2003 року о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.02 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ УКраїни (04112, м.Київ, вул. Дорогожицька,9 ).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул.Дорогожицька, 9 ).
Автореферат розісланий 18.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.мед.н., доцент Романенко Т.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стан репродуктивного здоров'я є невід'ємною складовою та важливим чинником сталого розвитку будь-якого суспільства. Державні заходи щодо здійснення активної демографічної політики, спрямованої на стимулювання народжуваності, збереження та зміцнення репродуктивного здоров'я жінок і дітей, передбачені Національними програмами “Репродуктивне здоров'я 2002-2005 р.р.”, “Діти України” та інш.
Проте, незважаючи на позитивні тенденції, стан репродуктивного здоров'я населення України залишається незадовільним. За даними МОЗ України кількість новонароджених з відхиленнями у стані здоров'я збільшилася за десять років у 1,9 рази. Зберігається тенденція до зростання екстрагенітальної патології вагітних: у кожної третьої жінки є прояви анемії, у кожної десятої – гестозів; лише 32,2% пологів мають нормальний перебіг, а 67,8% – ускладнені. На 1000 пологів в 2001 р. у 111 випадках виявлялися набряки, протеінурія, гіпертензивні розлади, в 98 випадках – пізні токсикози, в 35 – прееклампсія та еклампсія (В.М.Пономаренко, 2002).
На стан репродуктивного здоров'я жінок, за думкою ряду провідних вчених (Р.В.Богатирьова, 1997, 1998; Н.Г.Гойда, 1999; А.Г.Коломійцева, 2000, В.М.Запорожан, 2002), впливають не тільки соціально-економічні чинники, але і екологічні. Серед негативних чинників довкілля значне місце належить важким металам, які здатні накопичуватися та депонуватися в організмі, мають тривалий час біологічного напіввиведення і віддалені наслідки для людини (І.М.Трахтенберг, 1998).
Найчутливішим контингентом до патогенного впливу важких металів є вагітні, оскільки їх адаптаційно-пристосовані механізми, окрім перебудови функціональних систем організму до вагітності повинні витримати навантаження ще й з боку зовнішнього середовища (Л.В.Діденко, 2002).
Комплексне надходження важких металів та їх вплив на процеси обміну і переносу кисню в організмі вагітних у кожному регіоні має свої природні та антропогенні особливості, але ці питання обгрунтовані тільки для деяких областей України. На жаль, Дніпропетровська область, яка займає 5,3 % площі України і на території котрої розташовано до 40 % потужності чорної металургії, 20,5 % хімічної та машинобудівної промисловості, 11 % електро-енергетики, не входить до їх числа (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КИСНЕВИЙ СТАТУС ОРГАНІЗМУ ВАГІТНИХ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ ВАЖКИМИ МЕТАЛАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок