Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Товарознавча оцінка кремнійорганічних покриттів, модифікованих поліакрилатами

Товарознавча оцінка кремнійорганічних покриттів, модифікованих поліакрилатами

Назва:
Товарознавча оцінка кремнійорганічних покриттів, модифікованих поліакрилатами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,43 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний торговельно-економічний університет
Сім’ячко Олена Іванівна
УДК 620.2:546.28
Товарознавча оцінка кремнійорганічних покриттів,
модифікованих поліакрилатами
Спеціальність 05.19.08 – товарознавство промислових товарів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, доцент
Мережко Ніна Василівна
Київський національний торговельно-економічний університет, професор кафедри товарознавства та експертизи непродовольчих товарів
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Нестеров Владислав Петрович
Українська технологічна академія, президент
кандидат технічних наук, доцент
Дудла Іраїда Олександрівна
Чернігівський державний технологічний університет,
завідувач кафедри товарознавства та комерційної діяльності
Провідна установа: | Львівська комерційна академія Укоопспілки, кафедра товарознавства непродовольчих товарів, м. Львів
Захист відбудеться 13 червня 2003 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.02 при Київському національному торговельно-економічному університеті за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
Автореферат розісланий 12 травня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. В. Тищенко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Потреби в полімерних матеріалах для захисту різних матеріалів і виробів та вимоги до їх експлуатаційної надійності в теперішній час зростають. За умов ринкової економіки проблема ефективного захисту матеріалів лакофарбовими покриттями набула особливої ваги. Економічні перетворення в Україні спричинили низку актуальних проблем, пов’язаних з удосконаленням виробництва лакофарбових матеріалів підвищеної якості, забезпеченням їх конкурентоспроможності. Основними критеріями, за якими визначається рейтинг лакофарбових матеріалів на споживчому ринку, є експлуатаційні властивості, тривалість експлуатації за умови збереження зовнішнього вигляду та характеристик, екологічна чистота, технологічність, стабільність якості.
Вітчизняна продукція займає 70-80% ринку лакофарбових матеріалів в Україні. Проте її асортимент дуже обмежений і представлений в основному матеріалами на основі алкідних плівкоутворювачів. Як відомо, алкідні покриття мають високі показники основних властивостей, але їх використання обмежується низькою атмосферостійкістю, особливо в умовах тривалого впливу навколишнього середовища при перебуванні на відкритому повітрі.
Аналіз сучасного стану ринку лакофарбових матеріалів в Україні засвідчує збільшення попиту на високоякісні лакофарбові матеріали, які відрізняються підвищеною довговічністю покриття і меншими витратами на одиницю площі.
Одним із шляхів розв’язання проблеми підвищення якості лакофарбових матеріалів і покриттів на їх основі є модифікування багатотоннажних полімерів, які випускаються вітчизняною промисловістю.
Україна має потужну сировинну базу для виробництва кремнійорганічних лакофарбових матеріалів (завод “Кремнійполімер”, м. Запоріжжя). Кремнійорганічні лакофарбові матеріали характеризуються низкою цінних властивостей, притаманних лише даному класу сполук, які забезпечують покриттям на їх основі високий рівень експлуатаційної надійності. Експлуатаційний період цих емалей складає понад 10 років, тому їх застосування є технічно та економічно ефективним. Відносно висока вартість емалей компенсується їх довговічністю.
Проте за наявності потужної бази силіконових плівкоутворювачів такі фарби не отримали широкого впровадження. Причиною обмеженого обсягу виробництва кремнійорганічних лакофарбових матеріалів, окрім високої вартості, є деякі технологічні та експлуатаційні недоліки, які притаманні кремнійорганічним плівкоутворювачам.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Товарознавча оцінка кремнійорганічних покриттів, модифікованих поліакрилатами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок