Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ РОСЛИН РОДУ URTICA L.

ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ РОСЛИН РОДУ URTICA L.

Назва:
ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ РОСЛИН РОДУ URTICA L.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,85 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ІМЕНІ П.Л. ШУПИКА
ПЕТРІЩЕВА ВАЛЕНТИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК:615.32:615.451.16:582.635.5
ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ РОСЛИН РОДУ URTICA L.
15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фітотерапії, фармакогнозії, гомеопатії та біоенергоінформаційної медицини Медичного інституту Української асоціації народної медицини.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
Кисличенко Вікторія Сергіївна
Національний фармацевтичний університет,
завідуюча кафедрою хімії природних сполук
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
Цуркан Олександр Олександрович
Державна установа «Інститут фармакології та
токсикології» АМН України,
завідувач Державної лабораторії з контролю
якості лікарських засобів
кандидат фармацевтичних наук, доцент
Тодорова Віолета Іванівна
Національна медична академія післядипломної
освіти імені П.Л.Шупика,
доцент кафедри фармацевтичної хімії
і фармакогнозії
Захист відбудеться „_20___”__червня_______ 2008 р. о ___14.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.04 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий „_16___”__травня____ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Б. Пилипчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Біологічно активні речовини лікарських рослин мають переваги перед синтетичними сполуками у зв`язку з тим, що їх хімічна природа максимально наближена до організму людини, вони не викликають серйозних побічних дій, менш токсичні, мають досить широкий спектр фармакологічної активності, можуть використовуватися протягом тривалого часу. Тому розробка препаратів на основі лікарських рослин є актуальним напрямком фармацевтичної науки.
У науковій та народній медицині здавна використовується кропива. Завдяки багатому хімічному складу препарати кропиви виявляють різнобічну лікувальну і профілактичну дію при багатьох патологіях. Рідкий екстракт і настій листя кропиви дводомної застосовують як кровоспинний засіб. Екстракт листя кропиви входить до складу вітчизняного препарату „Алохол”. За кордоном фармакопейною сировиною кропиви дводомної та жалкої є листя, насіння, трава та корені. Їх використовують у виробництві лікарських препаратів, біологічно активних добавок до раціону харчування для профілактики і лікування захворювань передміхурової залози. Екстракт кореня кропиви входить до складу простатопротекторних препаратів: Логомед, Уртирон, Базотон-уно, Уртіка-плюс, Простатофіт, Простанеурин, Простагален, Полістімол.
Значну біомасу сировини можна отримати, використовуючи всю надземну частину цієї трав’янистої рослини, але, на відміну від листя, коренів та насіння, трава кропиви й досі застосовується лише в народній медицині. Отже, дослідження можливості використання надземної частини та коренів кропиви, з огляду на достатньо великі запаси сировини на території України, є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планом науково-дослідних робіт Медичного інституту Української асоціації народної медицини і є фрагментом науково-дослідної роботи «Роль біологічно активних речовин у регуляції функціональних можливостей органів та систем організму» (номер державної реєстрації № 0104U006047).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи було фармакогностичне вивчення рослин роду кропива (Urtica L.) з дослідженням різних груп біологічно активних речовин і визначення можливості отримання лікарських засобів на їх основі.
Для досягнення цієї мети були поставлені такі завдання:
- провести попередні фітохімічні дослідження якісного складу різних органів кропиви дводомної (Urtica dioica) та жалкої (Urtica urens);
- визначити кількісний вміст основних груп біологічно активних речовин (БАР) різних органів кропиви дводомної та жалкої;
- отримати біологічно активні субстанції, визначити їх хімічний склад та фармакологічну дію;
- виділити в індивідуальному стані БАР і встановити їх структуру;
- розробити потенційні лікарські засоби на основі сировини та біологічно активних субстанцій кропиви;
- встановити основні анатомо-діагностичні ознаки трави кропиви дводомної та жалкої;
- провести стандартизацію лікарської рослинної сировини – трави кропиви дводомної та жалкої і розробити відповідні проекти аналітичної нормативної документації (АНД).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ РОСЛИН РОДУ URTICA L.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок