Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКУЛА ОЛЬГА ІВАНІВНА ТВОРЧІСТЬ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ І ФОЛЬКЛОР

МІКУЛА ОЛЬГА ІВАНІВНА ТВОРЧІСТЬ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ І ФОЛЬКЛОР

Назва:
МІКУЛА ОЛЬГА ІВАНІВНА ТВОРЧІСТЬ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ І ФОЛЬКЛОР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,25 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
УДК 821.161.2’ 06 – 3.09. Олена Пчілка: 398
МІКУЛА ОЛЬГА ІВАНІВНА
ТВОРЧІСТЬ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ І ФОЛЬКЛОР
10. 01. 07 – фольклористика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української фольклористики імені академіка Філарета Колесси Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Івашків Василь Михайлович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри
української фольклористики
імені академіка Філарета Колесси
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кирчів Роман Федорович,
Інститут народознавства НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат філологічних наук, доцент
Янковська Жанна Олександрівна,
Національний університет
“Острозька Академія”,
доцент кафедри культурології та філософії
Захист відбудеться 28 вересня 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано 27 серпня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13,
кандидат філологічних наук, доцент Я. І. Гарасим
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. ХІХ ст. в історично-культурному бутті України прикметне постійною увагою наших письменників і громадсько-культурних діячів до усної народної словесності, яка входить в українську культуру двома основними шляхами: через видання фольклорних текстів та використання народнопоетичних сюжетів, мотивів, образів та поетики в художній літературі. З перших десятиліть ХІХ ст. виходять фольклорні збірники М. Цертелєва (1819), М. Максимовича (1827, 1834, 1849), І. Срезневського (1833–1838), А. Метлинського (1854). На 1840–60 рр. припадає розквіт фольклористичної діяльності М. Костомарова й П. Куліша.
Незважаючи на Валуєвський циркуляр (1863) та Емський указ (1876), фольклорні збірники продовжують виходити і в другій половині ХІХ ст. Серед них – видання П. Чубинського (1872–1879), В. Антоновича і М. Драгоманова (1874–1875), самого М. Драгоманова (1876), Я. Головацького (1878) та інші. Передмови й післямови до цих збірників переважно містили серйозні теоретичні та аналітичні зауваження й припущення.
Використанням фольклорної поетики позначена творчість чи не всіх українських письменників ХІХ ст., які часто й самі записували, публікували та досліджували усну народну словесність.
Розвитку теорії фольклору сприяє заснований 1882 р. український журнал “Киевская старина”, в якому публікувалися як фольклорні тексти, так і уснословеснознавчі дослідження. Це видання було трибуною не лише відомих науковців, а й молодих учених. Активним дописувачем журналу з перших років його функціонування стала й Олена Пчілка.
Ольга Петрівна Косач (1849-1930) – унікальна й непересічна особистість. Коло її зацікавлень надзвичайно широке, бо вона прагнула працювати чи не в усіх галузях тодішнього українознавства, в т. ч. й фольклористики, а народнопоетичні мотиви, образи та поетику творчо використовувала у своїй письменницькій практиці. Олена Пчілка була чудовим збирачем зразків народної творчості, які надсилала М. Драгоманову, В. Антоновичу, М. Лисенкові, М. Комарову, К. Квітці та іншим фольклористам. У своїх наукових розвідках дослідниця розглядала переважно ті питання українського фольклору, які були найменш вивчені.
Олена Пчілка творчо використовувала фольклорний матеріал у літературних творах. Саме на її поезії, прозі, драматургії можна простежити еволюційний зв'язок фольклору й літератури від найпростіших стилізацій до складного синтезу народнопоетичних елементів у художньому творі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІКУЛА ОЛЬГА ІВАНІВНА ТВОРЧІСТЬ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ І ФОЛЬКЛОР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок