Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ В РЕГІОНІ: МЕТОДОЛОГІЯ І ТЕОРІЯ

РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ В РЕГІОНІ: МЕТОДОЛОГІЯ І ТЕОРІЯ

Назва:
РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ В РЕГІОНІ: МЕТОДОЛОГІЯ І ТЕОРІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,42 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФІНАГІНА ОЛЕСЯ ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 330.322.1(043)
РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ В РЕГІОНІ:
МЕТОДОЛОГІЯ І ТЕОРІЯ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий консультант ? доктор економічних наук, професор
Дмитриченко Лілія Іванівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної теорії (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Дубіщев Віктор Петрович, Полтавський національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної теорії (м. Полтава);
доктор економічних наук, професор Кривенко Лариса Володимирівна, Сумська академія банківської справи Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри теоретичної і прикладної економіки (м. Суми);
доктор економічних наук, професор Хохлов Микола Пантелеймонович, Харківський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки і оцінки майна підприємства (м. Харків).
Провідна установа:
Львівський національний університет ім. І. Франка Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії (м. Львів).
Захист дисертації відбудеться 23 січня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 20 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах перехідної економіки в Україні зростає інтерес до комплексу регіональних проблем, що обумовлено глибинними ринковими трансформаціями в суспільстві. Період активного формування ринкових відносин чітко показав, що без державного і регіонального регулювання трансформаційні процеси призводять до кризових і дезінтеграційних явищ. Незважаючи на зростання макроекономічних показників в Україні, у період 2000-2005 рр. господарські суб’єкти не мають власних ресурсів нагромадження; відбувається поступове зниження показників інвестиційної активності (90інвестицій формується централізовано); значно скорочується доля експорту у ВВП (з 61, 3 % до 45,2%) та мають місце інші негативні соціально-економічні тенденції.
До того ж відсутність науково обґрунтованої концепції і моделі ринкової трансформації в Україні, а також системи механізмів регулювання цього процесу має наслідком зростання диспропорцій, екзогенних і ендогенних суперечностей. Багато в чому це обумовлено тим, що поняття “ринок” значною мірою асоціюється з товарно-грошовими відносинами і практично не пов'язується з такими складовими, як виробничі відносини, соціальне середовище, ринкова культура.
Питання теоретичного обґрунтування проблем ринкової трансформації досліджувалися в працях вітчизняних науковців В.Андріанова, А. Вожжова, Г. Волинського, В. Геєця,
Л. Дмитриченко, В. Кушліна, В. Лукова, А.Лукінова, Є.Панченко, А.Покритана, А.Чаусовського, В.Черняка, М.Чумаченка, А. Чухна та ін. Значущість проблем ринкової трансформації зумовила нові напрями розвитку сучасної економічної думки. Різні аспекти формування ринкової трансформації на регіональному рівні розглянуто у працях В.Амітана, Б.Буркінського, В.Дубіщева, Л.Кривенко, В.Лексіна, Б.Кліяненка, М. Хохлова та ін.
Проблеми розвитку ринкового середовища знайшли відображення у роботах зарубіжних економістів О.Гаврилішина, Е.Долана, Дж.Кейнса, П.Лінберта, Д.Ліндсея, Р.Макконнелла, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ В РЕГІОНІ: МЕТОДОЛОГІЯ І ТЕОРІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок