Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання механізмів взаємодії підприємства та споживача

Моделювання механізмів взаємодії підприємства та споживача

Назва:
Моделювання механізмів взаємодії підприємства та споживача
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,96 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський державний економічний університет
Гіковатий Володимир Михайлович
УДК 658.8:330.4
Моделювання механізмів взаємодії підприємства та споживача
Спеціальність: 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Пушкар Олександр Іванович,
Харківський державний економічний університет, завідуючий кафедрою обчислювальної техніки та програмування
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Ковальчук Костянтин Федорович,
Національна металургійна академія України,
професор кафедри економічної інформатики
кандидат економічних наук, доцент
Лепа Роман Миколайович,
Донецький інститут економіки і господарського права,
доцент кафедри інформатики і інформаційних технологій
Провідна установа – | Донецький національний університет,
кафедра економічної кібернетики,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться 10.04.2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К 64.055.02, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий 07.03. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
О.М. Красноносова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток ринкових відносин в Україні привів до зміни значимості функцій підприємства, їхнього змісту і якості. Так однією з головних функцій стає взаємодія підприємства і споживачів для просування продукції виробничо-технічного призначення підприємства на ринок. Зміна значимості даної функції обумовлена тим, що її результати визначають фінансовий стан підприємства, завантаженість виробничих потужностей, є оцінкою діяльності служб, що займаються маркетингом, рекламою, стратегічним і оперативним плануванням. Взаємодія вітчизняних підприємств і споживачів продукції виробничо-технічного призначення характеризується високим ступенем невизначеності, який викликано нерозвиненістю ринкової інфраструктури, правовим нігілізмом суб'єктів господарювання, різкими коливаннями ринкового попиту, постійними змінами в державному регулюванні економіки.
Наявність невизначеності свідчить про необхідність формалізації взаємодії підприємства і споживача, що передбачає розробку науково обґрунтованих економіко-математичних методів і моделей, що описують різні елементи, процеси, явища обраної предметної області. Формалізація взаємодії дозволить підприємству здійснювати аналіз і діагностику поводження споживачів у сформованій на ринку ситуації, прогнозувати її розвиток, раціоналізувати витрати, пов'язані з продажем товару, формувати ефективні керуючі впливи, спрямовані на підвищення готовності споживача зробити покупку.
Дослідженню питань просування товару на ринок у цілому, а також взаємодії підприємства і споживача зокрема, присвячені роботи закордонних і вітчизняних вчених: Алешиної І.В., Блекуелла Р.Д., Голубкова Є.П., Джоббера Д., Ковальчука К.Ф., Котлера Ф., Ланкастера Дж., Лепи Р.М., Миниарда П.У., Перерви П.Г., Пономаренка В.С., Пушкаря О.І., Тридіда О.М., Енджела Д.Ф. і ін. Завдяки дослідженням цих і інших вчених у достатній мірі були вивчені питання поводження споживача на ринку, моделювання об'єктів взаємодії, стратегії й тактики просування товару на ринок, побудови моделей прогнозування обсягів продажів.
Разом з тим, аналіз наукових публікацій і практики господарювання підприємств, що випускають продукцію виробничо-технічного призначення, свідчить, що деякі важливі аспекти взаємодії підприємства і споживача дотепер не знайшли належного відображення в наукових дослідженнях як вітчизняних, так і закордонних учених. Насамперед, це стосується проблем формування комплексного підходу до моделювання взаємодії підприємства і споживача в умовах економіки, що трансформується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Моделювання механізмів взаємодії підприємства та споживача

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок