Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ТА РОЗРОБКА ПРИСТРОЇВ ЗНЕЗАРАЖУВАННЯ ВОВНИ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ І ПРУЖНИХ КОЛИВАНЬ

ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ТА РОЗРОБКА ПРИСТРОЇВ ЗНЕЗАРАЖУВАННЯ ВОВНИ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ І ПРУЖНИХ КОЛИВАНЬ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ТА РОЗРОБКА ПРИСТРОЇВ ЗНЕЗАРАЖУВАННЯ ВОВНИ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ І ПРУЖНИХ КОЛИВАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,51 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТ
ВА


ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Гордійчук Іван Йосипович
УДК 621.316:532.232
ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ТА РОЗРОБКА ПРИСТРОЇВ
ЗНЕЗАРАЖУВАННЯ ВОВНИ З ВИКОРИСТАННЯМ
ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ І ПРУЖНИХ КОЛИВАНЬ
Спеціальність 05.09.16 – електротехнології та
електрообладнання в агропромисловому комплексі
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті сільського господарства Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Свергун Юрій Федорович,
Харківський державний технічний
університет сільського господарства,
завідувач кафедри “Загальна
електротехніка”.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Просвірнін Віктор Іванович, Таврійська державна агротехнічна академія, завідувач кафедри “Енергетика сільського господарства”;
кандидат технічних наук, доцент Лоєнко Василь Васильович, Полтавська державна аграрна академія, доцент кафедри “Ремонт машин і технології конструкційних матеріалів”.
Провідна установа – Національний науковий центр “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства” УААН, відділ електрифікації сільського господарства, с.м.т.Глеваха, Васильківського району Київської області.
Захист відбудеться “ 16 ” січня 2003 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.832.01 у Харківському державному технічному університеті сільського господарства за адресою: 61002, Україна, м.Харків. вул.Артема, 44.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці університету.
Автореферат розісланий “_11__” __грудня_______________ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черенков О.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Традиційні технології, що застосовуються для первинної обробки вовни і її знезаражування, сприяють зниженню міцності і розривного навантаження вовни на 13-14 %, а вимогам державного стандарту відповідає всього 10 % обробленої вовни.
Однією із задач при первинній обробці вовни є її знезаражування як у процесі класування, так і під час первинної обробки, тому що в 1 г вовни міститься до 700 млн. бактерій. Існуючі методи знезаражування вовни засновані на обробці її пароформаліном, що приводить до часткового її ушкодження, а при скиданні мийного розчину у водойми – до знищення мікроорганізмів, чим порушується екологічний баланс.
З огляду на фізико-хімічні властивості бактерій і вовни, можна припустити, що її знезаражування можливе на основі застосування електромагнітних і пружних коливань.
За даними літературних джерел, електромагнітні й пружні коливання давно знайшли застосування для дезінфекції зерна, знищення шкідників-комах, обробки комбікорму, стерилізації тари, інструментів, спецодягу.
Застосування технології для обробки вовни електромагнітними і пружними (ультразвуковими) коливаннями дозволить не тільки провести її знезаражування і мийних водних розчинів із поверхнево-активними речовинами (ПАР) без застосування спеціальних мір, але й підвищити міцність і розривне навантаження вовни.
Тому розробка методів і пристроїв для знезаражування вовни за допомогою електромагнітного (ЕМП) надвисокочастотного (НВЧ) поля і пружних коливань є актуальною задачею, вирішення якої дозволить звести до мінімуму використання дезінфектантів і їх негативний вплив на навколишнє середовище.
Однак застосування технологій для знезаражування вовни за допомогою електромагнітних і пружних коливань пов'язане з труднощами теоретичного й конструктивного характеру і вимагає високотехнологічного виробництва.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконувалася відповідно до Державної науково-технічної програми 3.12 “Енерго- і ресурсозберігаючі технології в сільськогосподарському виробництві”, тематикою міжвузівських наукових і науково-технічних програм за пріоритетними напрямками розвитку науки й техніки (Наказ Міністерства освіти України № 37 від 13.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 



Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ТА РОЗРОБКА ПРИСТРОЇВ ЗНЕЗАРАЖУВАННЯ ВОВНИ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ І ПРУЖНИХ КОЛИВАНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок