Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТИВНІ ЕЛЕКТРОННІ ВИМІРЮВАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ДЛЯ ВИСОКОТОЧНИХ ІМПУЛЬСНИХ ТА ФАЗОВИХ ЛАЗЕРНИХ ДАЛЕКОМІРІВ

АДАПТИВНІ ЕЛЕКТРОННІ ВИМІРЮВАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ДЛЯ ВИСОКОТОЧНИХ ІМПУЛЬСНИХ ТА ФАЗОВИХ ЛАЗЕРНИХ ДАЛЕКОМІРІВ

Назва:
АДАПТИВНІ ЕЛЕКТРОННІ ВИМІРЮВАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ДЛЯ ВИСОКОТОЧНИХ ІМПУЛЬСНИХ ТА ФАЗОВИХ ЛАЗЕРНИХ ДАЛЕКОМІРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
БРАГИНЕЦЬ ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 621.317.087.92:531.719.24
АДАПТИВНІ ЕЛЕКТРОННІ ВИМІРЮВАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ДЛЯ ВИСОКОТОЧНИХ ІМПУЛЬСНИХ ТА ФАЗОВИХ
ЛАЗЕРНИХ ДАЛЕКОМІРІВ
Спеціальність 05.11.05 – Прилади та методи вимірювання електричних
та магнітних величин
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі електричних та магнітних вимірювань Інституту електродинаміки НАН України, м. Київ.
Науковий керівник– | доктор технічних наук, професор Ніженський Анатолій Данилович, Інститут електродинаміки НАН України, провідний науковий співробітник відділу електричних та магнітних вимірювань.
Офіційні опоненти– | доктор технічних наук, професор Кадук Борис Григорович, Національний науково-дослідний центр оборонних технологій і воєнної безпеки України Міноборони України, головний науковий співробітник;–
доктор технічних наук, професор Скрипник Юрій Олексійович, Київський національний університет технологій та дизайну МОН України, професор кафедри автоматизації та комп'ютерних систем.
Повідна установа– | Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" (кафедра автоматизації експеримен-тальних досліджень) МОН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться " 22 " березня 2005 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.02 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м. Київ-57, просп. Перемоги, 56, тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України (03680, м. Київ-57, просп. Перемоги, 56).
Автореферат розіслано " 18 " лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тесик Ю.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лазерні технології є критично важливими для багатьох галузей економіки. Без широкого використання лазерної техніки і лазерного обладнання жодна країна не може мати систему телекомунікацій, промисловість, медичне обслуговування населення і багато чого іншого, яка б відповідала сьогоднішнім міжнародним нормам. Не менше значення для сучасної економіки має застосування лазерів в обробці матеріалів (при різанні, свердлінні, зварюванні та ін.), у космічній техніці, геодезії, будівництві, а також при створенні спецтехніки (лазерні далекоміри, приціли, гіроскопи та ін.).
Високоточні лазерні вимірювачі відстані до дифузно-відбиваючих об'єктів знаходять широке застосування в системах автоматизації вимірювань і контролю параметрів технологічних процесів у металургії, машинобудуванні, гірничодобувній та інших областях промисловості. У ряді випадків такі прилади поряд з високою точністю вимірювань повинні мати високу швидкодію. Так, наприклад, у металургійній промисловості існує задача безконтактного контролю форми внутрішньої поверхні конверторів і ковшів. Наявність такого контролю значно зменшує імовірність аварійних ситуацій і фінансові витрати, пов'язані з передчасною зупинкою печі на ремонт. Ці вимірювання з бажаною ефективністю можуть бути виконані за допомогою високоточних і швидкодіючих лазерних вимірювачів відстані до дифузно-відбиваючих об'єктів. Такі прилади випускаються закордонними фірмами. Серед них можна виділити Leica Disto Classic (лазерна рулетка, вимірювані відстані 0,2...30 м з похибкою – 3...5 мм, час вимірювання – 0,5...4 с) виробництва Швейцарія, LaCam-систему для вимірювань зносу футерівки в металургійних конвертерах і транспортних ковшах (дальність – 2...20 м, похибка вимірювання – 5 мм, час вимірювання – 20 с) німецької фірми Ferrotron Technologies з імпульсним лазерним далекоміром і вимірювальна система IMS 1600 (дальність – 50 м, похибка вимірювання – 5 мм, час вимірювання – 3...10 с) шведської фірми Geotronics з фазовим лазерним далекоміром.
Перспективним є використання лазерних вимірювачів відстані в якості органів технічного зору в прохідницьких і вугільних комбайнах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АДАПТИВНІ ЕЛЕКТРОННІ ВИМІРЮВАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ДЛЯ ВИСОКОТОЧНИХ ІМПУЛЬСНИХ ТА ФАЗОВИХ ЛАЗЕРНИХ ДАЛЕКОМІРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок