Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ХУДОЖНЬО-СТИЛЬОВОЇ ЕВОЛЮЦІЇ ВІЗУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ (ХХ – початок ХХІ ст.)

КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ХУДОЖНЬО-СТИЛЬОВОЇ ЕВОЛЮЦІЇ ВІЗУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ (ХХ – початок ХХІ ст.) / сторінка 3

Назва:
КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ХУДОЖНЬО-СТИЛЬОВОЇ ЕВОЛЮЦІЇ ВІЗУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ (ХХ – початок ХХІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Результати роботи можуть бути використані в практичній образотворчій виставковій діяльності, зокрема у галузі візуального мистецтва. Поширення даних дисертаційного дослідження в іноземних наукових культурологічних виданнях сприятиме визнанню українського візуального мистецтва на світовому рівні.
Апробація результатів дослідження. Результати дослідження апробовані у виступах на загальних зборах і секційних засіданнях Академії мистецтв України (АМУ) та Національної спілки художників України. Серед них: доповідь на VII сесії АМУ “Візуальні мистецтва та необхідність їх системного наукового дослідження” (17 квітня 2003 р.); на VIII сесії АМУ “Сучасне мистецтво як каталізатор процесу інтеграції України в світову культуру” (23-24 липня 2004 р.).
Апробація основних положень дисертації провадилася в Києві під час всеукраїнських та міжнародних мистецьких акцій, виставок, конференцій, організатором та співорганізатором яких був дисертант, а саме: “Трієнале живопису” (1998, 2001), “Трієнале графіки” (1997, 2000), “Трієнале скульптури” (1999, 2000); виставки сучасного мистецтва “Нові спрямування” (2000, 2002) та ін.
Результати дослідження були оприлюднені на численних персональних виставках, репрезентованих у великих містах України та за її межами, а також у групових виставках, які представляли сучасне українське мистецтво України за кордоном. Серед них: виставки у м. Ліль (Франція), 1999; м. Цинцинаті (США), 1998; м. Денвер (США), 2003; м. Хельсинки (Фінляндія), 2004; презентація комплексного мультімедійного візуального авторського проекту “Жорна часу”, який представляв сучасне мистецтво України на 50-ому Венеційському бієнале у 2003 р.
Публікації. Основні результати дослідження викладено у 17 статтях, 9 із яких опубліковано у фахових.
Структура роботи зумовлена її метою і дослідницькими завданнями. Дисертація складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків (разом 159 сторінок), списку використаних джерел (254 позиції) та додатку. Додаток містить 139 сторінки ілюстрацій та їх перелік.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обґрунтовано актуальність дослідження, сформульовано мету та завдання, викладено методи дослідження, охарактеризовано наукову новизну та практичне значення роботи.
Перший розділ. “Джерела та методика дослідження” складається із двох підрозділів і містить характеристику методологічних засад дослідження та аналіз його джерельної бази.
У підрозділі 1.1. “Аналіз джерельної бази” виокремлено та проаналізовано коло наукових мистецтвознавчих та культурологічних праць, в яких в тій чи іншій мірі автори торкаються питань розвитку культурологічних аспектів художньо-стильової еволюції візуального мистецтва України. Своєрідною методологічною основою для дослідження стали праці відомих в Україні культурологів-мистецтвознавців (О.В. Шило, І.М. Дзюба, Ю.В. Павленко, М.В. Попович, В.М. Шейко, В.Й. Кравець, С.Б. Рибалко та ін.). В цілому ж використані джерела можна умовно класифікувати на декілька груп.
Першу групу складають статті у періодичних виданнях і фундаментальних, програмно підготовлених каталогах, які супроводжували показ за кордоном кращих зразків українського авангарду початку ХХ ст. Їхні автори (Н. Асєєва, Ю. Бірюльов, І. Боднар–Терещенко, Д. Горбачов, І. Горбачова, Л. Ковальська, Г. Скляренко та ін.) послідовно реалізовували надзвичайно важливу та актуальну сьогодні мету – утвердження самого поняття українського авангарду та його всебічну реабілітацію. Крім того, певне значення мають видання радянських часів, що “розвінчують” течії західного мистецтва початку ХХ ст. Загальна ознака цих праць – стандартна схема критики, що, як правило, не пов’язана з глибоким аналізом.
Друга група джерел об’єднує публікації, присвячені функціонуванню мистецтва в часи тоталітаризму (М.В. Воронов, Я.П. Запаско, В.А. Овсійчук, О.О. Чарновський, В. Розумний та ін.). Найчисленнішу підгрупу становлять радянські видання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ХУДОЖНЬО-СТИЛЬОВОЇ ЕВОЛЮЦІЇ ВІЗУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ (ХХ – початок ХХІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок