Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ ГАЛИЧИНИ КІНЦЯ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (до 1939 р.)

ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ ГАЛИЧИНИ КІНЦЯ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (до 1939 р.)

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ ГАЛИЧИНИ КІНЦЯ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (до 1939 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,25 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
БОДНАР Ярослав Богданович
УДК 796.011(477)
ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ ГАЛИЧИНИ КІНЦЯ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (до 1939 р.)
24.00.02 - фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор
ШИЯН Богдан Михайлович,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри теоретичних основ
і методики фізичного виховання.
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор
ВИХРУЩ Анатолій Володимирович,
Тернопільський експериментальний
інститут педагогічної освіти, ректор;
 
- кандидат педагогічних наук, доцент
ЦЬОСЬ Анатолій Васильович,
Волинський державний педагогічний
університет імені Лесі Українки,
кафедра теоретичних основ фізичного
виховання, доцент.
Провідна установа - Переяслав-Хмельницький державний
педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, кафедра теорії і методики фізичного виховання,
Міністерство освіти і науки України,
м.Переяслав-Хмельницький.
Захист дисертації відбудеться 17 травня 2002 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м.Львів, вул.Костюшка, 11).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури за адресою: 79000, м.Львів, вул.Костюшка, 11. Автореферат розісланий 14 квітня 2002 р.
 
Учений секретар спеціалізованої вченої ради О.М.Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У Цільовій комплексній програмі "Фізичне виховання - здоров'я нації" відзначається, що сьогодні в Україні склалась критична ситуація зі станом здоров'я. За даними Бугайова В.М., Лагутіна А.Ю., Рогожина О.П. (1996), Завацького В.І. (1997), Апанасенка Г.Л. (1999), Круцевич Т.Ю. (2001) майже 90% дітей дошкільного віку, школярів та студентів мають відхилення у стані здоров'я, понад 50% - незадовільну фізичну підготовленість. Тривалість життя чоловіків і жінок на 10-15 років менша, ніж в економічно розвинутих країнах. Отже, існуюча система фізичного виховання не задовільняє потреби населення у фізичному розвиткові. Тому не випадково в останні роки з'явилося чимало праць, присвячених пошукові шляхів його вдосконалення. Одним із таких шляхів є вивчення спадщини минулих поколінь у цій сфері.
Проголошення незалежності України дало поштовх до вивчення цієї теми. Зокрема, у працях І.Андрухова (1995), О.Вацеби (1997), О.Винничука (2001), В.Кравця (1994), Є.Приступи (1996), Б.Ступарика (1994), Б.Трофим'яка (1997), А.Цьося (2000) проаналізовано діяльність молодіжних та спортивних товариств, клубів, гуртків, секцій, команд у період кінця ХІХ - початку ХХ століття. Проте потреба у подальшому вивченні та осмисленні цього процесу не втрачає актуальності й сьогодні, оскільки згадувані дослідники розглядали переважно історичні аспекти цієї проблеми, її ідеологічні засади, зв'язки з національно-визвольним рухом і недостатньо висвітлювали теоретичні і методичні основи тіловиховання.
Актуальність дослідження досвіду фізичного виховання минулого зумовлюється й тим, що результати такої праці допоможуть простежити змінність форм, методів та засобів структури тіловиховання і водночас створять передумови поповнення сучасної методики вічними цінностями національної системи фізичного виховання молодого покоління, несправедливо забутими й, до певної міри, втраченими.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження проводилося відповідно до теми 1.2.11. Зведеного плану науково-дослідної роботи у сфері фізичної культури і спорту на 1998-2000 рр. Державного комітету з фізичної культури і спорту "Оптимізація процесу фізичного виховання шкільної молоді" та відповідно до теми 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ ГАЛИЧИНИ КІНЦЯ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (до 1939 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок