Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ ОРГАНІЧНИХ КРАУНВМІСНИХ ЛЮМІНОФОРІВ З ІОНАМИ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ В ОСНОВНОМУ І ЗБУДЖЕНОМУ СТАНІ

КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ ОРГАНІЧНИХ КРАУНВМІСНИХ ЛЮМІНОФОРІВ З ІОНАМИ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ В ОСНОВНОМУ І ЗБУДЖЕНОМУ СТАНІ

Назва:
КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ ОРГАНІЧНИХ КРАУНВМІСНИХ ЛЮМІНОФОРІВ З ІОНАМИ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ В ОСНОВНОМУ І ЗБУДЖЕНОМУ СТАНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,56 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТім. В. Н. КАРАЗІНА
ГРИГОРОВИЧ
ОЛЕКСІЙ ВЛАДИСЛАВОВИЧ
УДК: 547.814.5+541.141.1.7+541.14.535.37 + 541.49 + 543.426
КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ ОРГАНІЧНИХ КРАУНВМІСНИХ ЛЮМІНОФОРІВ З ІОНАМИ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ В ОСНОВНОМУ І ЗБУДЖЕНОМУ СТАНІ
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
ХАРКІВ – 2000
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
НАУКОВИЙ
КЕРІВНИК: | кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
ДОРОШЕНКО АНДРІЙ ОЛЕГОВИЧ,
Науково-дослідний інститут хімії при Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна, зав. відділом фізичної органічної хімії. | ОФІЦІЙНІ
ОПОНЕНТИ: | доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
САХНО ТАМАРА ВІКТОРІВНА,
Інститут монокристалів НАН України, м. Харків, ст. наук. співр. науково-дослідного відділення лужногалоїдних кристалів.
кандидат хімічних наук, доцент
БОНДАРЄВ МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ,
Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, м. Харків, доцент кафедри фізичної хімії. | ПРОВІДНА
УСТАНОВА: | Інститут хімії поверхні НАН України, (лабораторія фотоніки поверхні), м. Київ.
Захист відбудеться “ 9 ” лютого 2001 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободы, 4).
Автореферат розісланий “ 21 ” грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Логінова Л. П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи визначається проблемою створення іон-селективних флуоресцентних сенсорів для медико-біологічних досліджень, які пов'язані із змінами концентрації іонів лужних і лужноземельних металів у біологічних об'єктах. Перспективними в цьому відношенні є краунвмісні органічні люмінофори, спектральні характеристики яких істотно змінюються при зв'язуванні металу з макроциклом. При цьому реалізується цікава можливість відстежувати за допомогою зондів, чутливих до концентрації іонів, мікроелектричні характеристики біомембран, що пов'язані зі зміною концентрації іонів металів в приповерхневих шарах.
Для вирішення цих задач перспективними є органічні амінокарбонільні сполуки. До даного класу можуть бути віднесені симетричні біс-азакраун кетоціанінові барвники на основі дибензиліденциклопентанона, які характеризуються значним сольватохромним і сольватофлуорним ефектами, а також 3-гідроксипохідні флавона, які привертають значну увагу дослідників через свої специфічні спектральні характеристики, що визначаються процесом переносу протона у збудженому стані - ESIPT.
У цій роботі нами було проведене дослідження спектральних властивостей, кислотно-основних взаємодій і процесів комплексоутворення з двозарядними іонами лужноземельних металів деяких похідних дибензальциклопентанона і 3-гідроксифлавона. Мета цих досліджень – розробити у подальшому на їхній основі методи дослідження структури біомембран і біохімічних процесів, зв'язаних із зміною концентрації іонів s-елементів в біологічних об'єктах (біомембранах, живих клітинах, клітинних препаратах і т. д.) у звичайних умовах їхнього існування або при впливі зовнішніх негативних факторів (радіоактивність, хімічний вплив і т. д.).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Ця дисертаційна робота виконана у відділі фізико-органічної хімії Науково-дослідного інституту хімії при ХНУ ім. В. Н. Каразіна в рамках тем “Фотоніка та міжмолекулярні взаємодії органолюмінофорів іонної будови” (№ держреєстрації 0197U002449) і “Фотоніка органолюмінофорів з поширеним стоксовим зсувом флуоресценції - люмінесцентних зондів нового типу” (№ держреєстрації 0199U004432), а також в рамках міжнародного проекту INTAS № 96-1225.
Метою роботи є встановити механізм процесів комплексоутворення похідних 3-гідроксифлавона і дибензальацетона з іонами лужноземельних металів і оцінка можливості використання цих сполук в якості флуоресцентних зондів, зокрема потенційно чутливих до поверхнього потенціалу біологічних мембран.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОМПЛЕКСОУТВОРЕННЯ ОРГАНІЧНИХ КРАУНВМІСНИХ ЛЮМІНОФОРІВ З ІОНАМИ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ В ОСНОВНОМУ І ЗБУДЖЕНОМУ СТАНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок