Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХЕТИПОВІ ОБРАЗИ СХОДУ В МАСОВІЙ КУЛЬТУРІ ЗАХОДУ

АРХЕТИПОВІ ОБРАЗИ СХОДУ В МАСОВІЙ КУЛЬТУРІ ЗАХОДУ

Назва:
АРХЕТИПОВІ ОБРАЗИ СХОДУ В МАСОВІЙ КУЛЬТУРІ ЗАХОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Сучасна західна культура являє собою складний конгломерат, у якому ди
вним чином поєднуються як власне досягнення культур Заход


ХАРЬКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. КАРАЗІНА
ЛЕБЕДЄВ ВАДИМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 130.2[572.026(5):316.723.(4)]
АРХЕТИПОВІ ОБРАЗИ СХОДУ В МАСОВІЙ КУЛЬТУРІ ЗАХОДУ
09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії культури і філософії науки Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук
Білецький Ігор Павлович
Харківський національний
університет ім.. В. Н. Каразіна.
доцент кафедри теорії культури
і філософії науки
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Стародубцева Лідія Володимирівна
професор кафедри історії та теорії культури
Харківська державна академія культури
кандидат філософських наук
Черненко Володимир Олександрович
Харківський національний
економічний університет
доцент кафедри філософії і політології
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, етики, естетики
і культурології
Захист відбудеться 28 лютого 2007 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 64.051.06 в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна за адресою: м. Харків, м. Свободи, 4, ауд. ___
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, м. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 26. 01. 2007 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. А. Бортник
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Нині внаслідок дії процесу глобалізації, що на сьогодні охопив усю земну кулю, різні частини світу зв’язані набагато більше, ніж у будь-яку з попередніх історичних епох. На думку дослідників, зараз відбувається гібридизація культури, тобто здійснюється складна констеляція культурних феноменів з локального і глобального культурного процесу. Наприклад, сьогодні відомий музикант із США може розмістити уривок зі своєї композиції у мережі Інтернет, а його колега з Лаосу написати продовження. Бар’єри між різними культурами значно послабшали.
Сучасна західна культура являє собою складний конгломерат, у якому дивним чином поєднуються як власне досягнення культур Заходу, так і запозичення з інших культур. Криза європейської духовності, яка означає, перше за все, крах традиційних для європейської ментальності ідей, примушує людей Заходу звертатися до напрацювань інших культур.
У той же час породження масових комунікацій під назвою “масова культура”, яке є виразником вказаної тенденції, часто продукує образи, що стають візитними картками певних країн та цілих народів. Виникає парадоксальна ситуація: з одного боку, масова культура, яка виражає уявлення про той чи інший предмет у тому чи іншому суспільстві одночасно виробляє ті самі уявлення. Масова культура, використовуючи радіо, телебачення, відео- та комп’ютерні ігри, являє собою виключно потужний засіб впливу на духовне життя сучасного суспільства, що формує свідомість цілих соціальних страт. Нині, в інформаційному суспільстві, що формується, образ починає відігравати усе більшу роль, заміщуючи в деяких випадках у свідомості реальний предмет. Можна з упевненістю стверджувати, що у свідомості пересічного мешканця Заходу місце певного обсягу інформації про країни Сходу займає низка образів, запозичених із творів масової культури. Хоча в більшості випадків такі образи всього лише конструюють картину світу, існує небезпека того, що штучне генерування негативних образів може стати потужним інструментом політики недалекого майбутнього. Тому уявлення про те, як саме відбувається створення образів в масовій культурі, може мати вирішальне значення.
Вважається, що вперше проблематика явища під назвою „масова культура” була поставлена Х.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АРХЕТИПОВІ ОБРАЗИ СХОДУ В МАСОВІЙ КУЛЬТУРІ ЗАХОДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок