Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

Назва:
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,47 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
УДК 342.2;3
ГРИЦАЄНКО Леонід Романович
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ
ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління;
адміністративне право і процес;
фінансове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ –2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі проблем державного управління та адміністративного права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України
Науковий керівник –
кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник НАГРЕБЕЛЬНИЙ Володимир Петрович, заступник директора Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України (м. Київ)
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор ГОЛОСНІЧЕНКО Іван Пантелійович професор Національного університету культури і мистецтв (м. Київ)
кандидат юридичних наук, доцент ОМЕЛЬЧЕНКО Андрій Володимирович доцент Національного економічного університету (м. Київ)
Провідна установа –
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, кафедра адміністративного права (м. Харків)
Захист відбудеться 26 жовтня 2001 року о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертації – на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту.
Автореферат розісланий 26 вересня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради УСЕНКО І. Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування правової держави і громадянського суспільства, становлення ринкової економіки передбачає розвиток соціально-економічних відносин і їх регулювання відповідно до конституційних основ і чинного законодавства держави.
З прийняттям Конституції України вітчизняне підприємництво вперше отримало офіційне визнання, в зв`язку з чим перед суспільством і державою постали питання осмислення місця і ролі підприємництва в економічному розвитку України, визначення сутності і змісту державної політики щодо підприємництва, створення механізмів впливу на процеси формування підприємницького середовища, зокрема належних умов для діяльності суб'єктів господарювання як основної рушійної сили розбудови вітчизняної економіки. Вирішення цих актуальних практичних проблем має базуватися на новітній законодавчій базі та адаптованому до сучасних реалій механізмі правового регулювання.
В Указі Президента України "Про запровадження єдиної державної регуляторної політики у сфері підприємництва" від 22 січня 2000 р. єдиною державною регуляторною політикою у сфері підприємництва визнається діяльність, спрямована на досягнення оптимального рівня регулювання державою підприємницької діяльності, усунення правових, економічних та адміністративних перешкод у реалізації права на підприємницьку діяльність. Саме тому проблеми державного регулювання підприємництва мають досліджуватися виключно з позицій недопустимості обмеження обсягу та змісту відповідного конституційного права громадян. Данні чинники визначили актуальність дослідження поставленої проблеми.
В Україні проблеми державного регулювання підприємницької діяльності вже були предметом дослідження в сфері адміністративного, господарського, цивільного права у працях В.Б. Авер`янова, С.В. Ківалова, Н.С. Кузнєцової, В.К. Мамутова, В.П. Нагребельного, В.Ф. Опришка, О.О. Підопригори, Н.О. Саніахметової, В.М. Селіванова, , В.О. Суміна та ін., проте ряд аспектів теми ще чекає свого висвітлення.
Наукова проблема полягає, зокрема, у розкритті сутності підприємницької діяльності та державного регулювання підприємництва, їх співвідношення, взаємодії та причинно-наслідкових зв`язків, у виявленні залежності формування сприятливого середовища для розвитку підприємництва від того чи іншого механізму втручання держави у систему підприємницьких відносин, визначення системи критеріїв оптимальності, допустимості, доцільності та дієвості впливу державного регулювання на формування підприємництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок