Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МУЗЕЙНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ 1950-х – 1980-ті рр.)

РОЗВИТОК МУЗЕЙНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ 1950-х – 1980-ті рр.)

Назва:
РОЗВИТОК МУЗЕЙНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ 1950-х – 1980-ті рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,68 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
КРУК ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
УДК 069 (091) (477) “195/198”
РОЗВИТОК МУЗЕЙНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ
(КІНЕЦЬ 1950-х – 1980-ті рр.)
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі регіональних проблем історії України
Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник – кандидат історичних наук,
Данилюк Юрій Зіновійович,
Інститут історії України НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Епштейн Аркадій Ісакович ,
Харківський державний аерокосмічний
університет “ХАІ” ім. М.Є. Жуковського,
професор кафедри політології;
кандидат історичних наук, доцент
Посохов Сергій Іванович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
декан історичного факультету.
Провідна установа – Донецький державний університет,
кафедра історії України, Міністерство освіти
і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “3” листопада 2000 року о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10. Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи 4, ауд. IV-65.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи 4.
Автореферат розісланий “2” жовтня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Активний і послідовний процес національного і культурного відродження України зумовлює необхідність залучення і осмислення безцінного духовного потенціалу набутого минулими поколіннями. У цьому контексті особливу увагу привертає діяльність музейних закладів, які навіть у складних і суперечливих умовах функціонування тоталітарної системи зуміли зберегти і донести до нащадків унікальні пам’ятки історії та культури, яскраво демонстрували непересічність і самобутність українського народу, стали важливим засобом піднесення його національної свідомості.
У складних і суперечливих умовах сучасного розвитку молодої української державності особливого значення набуває досягнення злагоди і консолідації у суспільстві, об’єднання його на засадах патріотизму, духовності, загальнонаціональних цінностей. Важливим чинником формування національної самосвідомості, історичної пам’яті, почуття національної гордості нашого народу було і залишається українське музейництво. У наш час, коли роль музеїв неухильно зростає, музеєзнавство розглядається як важлива складова розвитку науки і культури.
Повнішому і ефективному використанню величезного потенціалу вітчизняного музейництва сприяє збереження і детальне вивчення кращих здобутків попереднього періоду, ретельне дослідження етапів становлення і розвитку музейної справи.
Досить актуальною є необхідність відзначення славних імен вітчизняних музеєзнавців, державних і громадських діячів, аматорів, ентузіастів своєї справи, які в складних і непростих умовах тоталітарної системи ініціювали відкриття нових музейних експозицій, проводили велику науково-дослідну і пошукову роботу, перетворювали музейні заклади в осередки української духовності і культури. Тому з’ясування основних напрямків розвитку українського музейництва в кінці 1950-х — 1980-х рр., внесок у його становлення інтелігенції, краєзнавців, заходів вищого політичного та державного керівництва СРСР та УРСР в згаданій сфері мають важливе наукове значення. У своєму кінцевому результаті воно сприятиме розробці й реалізації нової музейної політики України, розширить можливості використання історико-культурної спадщини в духовному житті суспільства.
Об’єктом дослідження є українське музейництво в його найрізноманітніших формах і проявах, що пройшло в кінці 1950-х – 1980-х рр. важливий етап свого розвитку, виробило характерні для цього часу методи роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК МУЗЕЙНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ 1950-х – 1980-ті рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок