Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ СВІТЛОЗБИРАЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ В АДАПТАЦІЇ ВИЩИХ РОСЛИН ДО УМОВ ОСВІТЛЕННЯ

РОЛЬ СВІТЛОЗБИРАЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ В АДАПТАЦІЇ ВИЩИХ РОСЛИН ДО УМОВ ОСВІТЛЕННЯ

Назва:
РОЛЬ СВІТЛОЗБИРАЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ В АДАПТАЦІЇ ВИЩИХ РОСЛИН ДО УМОВ ОСВІТЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ТОПЧІЙ Наталія Миколаївна
УДК 577.342/344;57.052
РОЛЬ СВІТЛОЗБИРАЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ В АДАПТАЦІЇ ВИЩИХ РОСЛИН ДО УМОВ ОСВІТЛЕННЯ
03.00.04 – біохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі мембранології та фітохімії Інституту ботаніки
ім. М.Г. Холодного НАН України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук,
Золотарьова Олена Костянтинівна,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
завідувач відділу мембранології та фітохімії
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Палладіна Тетяна Олександрівна,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу клітинної біології та анатомії
 
доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Шадчина Тамара Михайлівна,
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України,
завідувач відділу фізіології та екології фотосинтезу
Провідна установа: Інститут біоорганічної хімії і нафтохімії НАН України,
м. Київ
Захист відбудеться “14червня 2006 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24. Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, пр-т Глушкова, 2, корп. 12, біологічний факультет, ауд. 434.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “11травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Р. Андрійчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фотосинтез – важливий природний процес трансформації світлової енергії в високоенергетичні сполуки ATФ і НАДФH, що забезпечують фіксацію СО2 у циклі Кальвіна і синтез вуглеводів. Первинні процеси фотосинтезу відбуваються в системі тилакоїдних мембран хлоропластів у процесі редокс-перетворень компонентів електрон-транспортного ланцюга. Тилакоїдні мембрани містять п’ять типів білкових комплексів: фотосистему I (ФСI), фотосистему II (ФСII), їх світлозбиральні комплекси, комплекси цитохрому b6/f і протонної АТФ-синтази (CF0-CF1). Значний внесок у дослідження структури і функцій фотосинтетичного апарату (ФСА) було зроблено українськими вченими, зокрема Л.К. Островською (Островська, 1975, 1982).
Основною функцією світлозбирального хлорофіл a/b білкового комплексу (СЗКII) є поглинання квантів розсіяного світла та міграція енергії електронного збудження до реакційного центру ФСII. Крім того, СЗКII забезпечує стекінг тилакоїдних мембран і відіграє важливу роль в регуляції світлової стадії фотосинтезу, здійснюючи безпечну дисипацію надлишку світлової енергії та забезпечуючи рівномірну швидкість збудження ФСI і ФСII в умовах незбалансованого світлового потоку. Відомо, що варіації інтенсивності фотосинте-тично активної радіації (ФАР) викликають зміни вмісту СЗКII (Leong et al., 1984), впливають на функціонування важливих регуляторних механізмів: дисипації надлишкової енергії (Horton et al., 1999) та переходу ФСА із “Стану 1” у “Стан 2”, молекулярною основою якого є фосфорилювання та дефосфорилювання білків СЗКII (Hodges et al., 1983).
Дослідження впливу спектрального складу світла на ФСА, зокрема на перебіг морфогенетичних та метаболічних процесів, стосуються, переважним чином, ефектів монохроматичного світла (Воскресенская, 1965, Тихомиров та ін., 1991). Проте, вплив різного співвідношення спектральних ділянок ФАР на організацію і функціональні характеристики ФСА залишається мало дослідженим. Існують відомості, що домінування червоного випромінювання у спектрі ФАР викликає зміни морфометричних показників, вмісту пігментів, фотохімічної активності хлоропластів та активності ферментів циклу Кальвіна (Астафурова та ін., 2001).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЛЬ СВІТЛОЗБИРАЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ В АДАПТАЦІЇ ВИЩИХ РОСЛИН ДО УМОВ ОСВІТЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок