Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ УМОВИ ВХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ФЛОТУ У МІЖНАРОДНІ ТРАНСПОРТНІ КОРИДОРИ

ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ УМОВИ ВХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ФЛОТУ У МІЖНАРОДНІ ТРАНСПОРТНІ КОРИДОРИ

Назва:
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ УМОВИ ВХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ФЛОТУ У МІЖНАРОДНІ ТРАНСПОРТНІ КОРИДОРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МОРСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СУВОРОВА ЛЮДМИЛА ПЕТРІВНА
УДК 656.612.003:656.61(100)
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ УМОВИ ВХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ФЛОТУ У МІЖНАРОДНІ ТРАНСПОРТНІ КОРИДОРИ
Спеціальність 08.07.04 - економіка транспорту і зв'язку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі „Експлуатація морських портів” Одеського національного морського університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Морозова Ірина Володимирівна, Одеський національний морський університет, ректор, завідувач кафедри „Експлуатація морських портів”.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук Підлісний Павло Іванович,
президент АСК „Укррічфлот”(м. Київ);
доктор економічних наук, старший науковий співробітник Новікова Алла Михайлівна, заступник директора з наукової роботи ДП “Державний
автотранспортний науково-дослідний проектний інститут (м. Київ).
Провідна установа: Інститут проблем ринку і економіко-екологічних
досліджень НАН України (м. Одеса), відділ ринку
транспортних послуг.
Захист дисертації відбудеться 22 листопада 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02 в Одеському національному морському університеті за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ОНМУ за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34.
Автореферат розісланий 17 жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02,
кандидат економічних наук, доцент А.М. Холоденко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Міжнародні транспортні коридори (МТК), що є різновидом міжнародних транспортних систем, варто розглядати як засіб упорядкування зв'язків і зменшення ентропії в європейській економіці, реалізації цілей логістики, які забезпечують підвищення конкурентоспроможності продукції європейських виробників, а також як засіб прив'язки східноєвропейських ринків до “старої” Європи. Прийняття концепції транспортних коридорів, безсумнівно, стало важливим і суттєвим економіко-політичним фактором подальшої європейської інтеграції. Однак, можна зауважити, що реалізація цієї концепції на практиці йде набагато повільніше, ніж очікувалося.
Проблеми транспортних коридорів знайшли своє відображення в наукових працях таких вчених, як О.О. Бакаєв, О.П. Кутах, Ю.О. Кутах, А.М. Новікова, С.І. Пірожков, В.Л. Ревенко, В.І. Сергєєв, Ю.М. Цвєтов. Проте дослідження вказаних авторів тільки започаткували розвиток відповідної теорії. Поки ще не вироблені єдині принципи та правила формування і функціонування коридорів, взаємодії сторін, залучених до них. Невирішеним є цілий комплекс економічних, експлуатаційних, технічних, юридичних задач, що потребують певного наукового супроводу. Усе сказане відноситься і до коридорів за участю водних видів транспорту.
Водночас, існує багато наукових розробок, присвячених теоретичним проблемам та практичним аспектам входження водного транспорту в різні системні утворення. Серед них можна назвати роботи таких вітчизняних та зарубіжних вчених, як О.О. Бакаєв, В.В. Бєлий, Е.П. Громовой, А.П. Ірхін, В.П. Капітанов, О.М. Курлянд, П.Я. Панарін, П.І. Підлісний, С.М. Пьяних, М.А. Славов, А.А. Союзов, Є.М. Сич, О.С. Фролов. Ці роботи, в більшості своїй, були спрямовані на умови планового господарства, однак складають серйозну теоретичну базу для подальших системних досліджень проблем транспортної галузі, в тому числі транспортних коридорів, з позицій ринкової економіки.
Транспортний коридор за участю водного транспорту – це ринкова система, і ефективна робота флоту в ньому вимагає створення сучасної ринково-орієнтованої методологічної та методичної бази. В теоретичному плані ця проблема є ще недостатньо дослідженою, що зумовлює актуальність теми дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в межах досліджень за темами “Розробка системи прийняття маркетингових рішень в системі управління діяльністю судноплавних компаній” (номер держреєстрації 0101U001931), “Взаємодія флоту і портів в логістичних ланцюгах” (номер держреєстрації 0103U004769), що проводилися і проводяться на кафедрах “Системний аналіз і логістика”, “Експлуатація морських портів” Одеського національного морського університету відповідно до планів науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ УМОВИ ВХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ФЛОТУ У МІЖНАРОДНІ ТРАНСПОРТНІ КОРИДОРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок